Gniazdko na studiach.

Dom studencki, czy własne mieszkanie? Ktokolwiek tylko może sobie pozwolić na wynajęcie mieszkania na studiach, niech się nie zastanawia!

Tzw. Akademiki [w większości] łączą się z brudem, robactwem, jedną łazienką na całepiętro i brakiem możliwości spokojnej nauki. Duża ilość młodzieży przebywająca wtego typu ośrodkach nastawiona jest przede wszystkim na zabawę, nie zwracając uwagi na osoby pragnące spokoju i ciszy. Średnia cena pokoju w akademiku to 350 złotych.

Mieszkanie natomiast jest wprowadzeniem młodych osób w dorosłe życie. Wyprowadzka z rodzinnego domu, płacenie za własne rachunki i odpowiednia organizacja dysponowanymi funduszami uczy nas odpowiedzialności oraz oszczędności. Brak jakiejkolwiek kontroli jest dodatkowym plusem. Następnie wynajmując mieszkanie ze swoimi znajomymi
oszczędzamy sobie kłopotów z porozumieniem się z nowymi, nieznanymi współlokatorami.

Mieszkanie to również mniejsza kolejka do łazienki, większe możliwości nauki, ale również większe wydatki. Cena wynajmu 4-pokojowego mieszkania z wszystkimi rachunkami na piątkę osób to ok. 500 złotych (średnie opłaty wynajmu pokoju w tym artykule dotyczą trójmiasta).

Klaudia Maciejewska.

 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.