10 sposobów na komfortowy relaks

Najprostsze techniki osiągania go można podjąć za pomocą medytacji lub zwykłej wizualizacji przeróżnych krajobrazów albo wizerunków, jednak te 10 sposobów, przypuszczam, że prościej będzie wprowadzić w życie:

1. Słuchanie muzyki Jeśli nie ta, która obecnie leci w radiu, to najlepiej jakiś ulubiony utwór. Ale uwaga - utwór ten nie powinien być sentymentalny ani przywoływać zbyt wielu emocjonalnych wspomnień, gdyż może zakłócać harmonijne tło naszej kreatywnej pracy.
2. Monotonia Czas, w którym nic istotnego, konkretnego się nie dzieje, jednak takie dni też czasem potrzebne są w naszym życiu. Dni odetchnienia od trudnej pracy, tzw. wyścigu szczurów, ciągłej gonitwy za wszelkimi sprawami, potrzebny jest nam czas bezruchu.
3. Koloryzacja Wokół siebie otocz się kolorami, a najlepiej tymi o intensywnej barwie, takimi jak: czerwony, pomarańczowy – poprawią one twe samopoczucie oraz pobudzą chęć do życia. Z kolei, aby ukoić bieg myśli, lepiej wybrać pastelowe odcienie, takie jak: zielony lub fioletowy.
4. Skupienie uwagi na swoich snach Jeśli miałeś/miałaś ciekawy sen – zanotuj go. Niektórzy zaglądają w sennik i analizują swoje sny, wierząc, że się one spełniają.
5. Marzenia w kwestiach zawodowych Czy pamiętasz, jaki zawód chciałeś/chciałaś wykonywać będąc dzieckiem? Które z nich zachowały się do dziś? Jeśli którekolwiek i jest cień szansy, aby je zrealizować,
to spróbuj, mimo przeszkód. Niektórym znanym osobom udało się, choć starali się o swe marzenia zawodowe będąc już dorosłymi osobami. Tobie też może powieść.
6. Nie czekaj aż samo do ciebie przyjdzie Jeśli twój przyszły zawód związany jest z estradą, nie czekaj aż zostaniesz odkryty/odkryta – sam/sama wyjdź naprzeciw ze swym talentem i pokaż, co masz do zaoferowania. Chodź na spotkania organizowane w domach kultury, przeróżne castingi, a nawet jeśli zostaniesz na którymś odrzucony/odrzucona, nie załamuj się. Nie krytykuj swojego potencjału, nie ograniczaj się myślami, że się nie udało. Jeśli będziesz tego potrzebować, nie wstydź się prosić o wsparcie swoich bliskich – każdy z nas kiedyś go potrzebuje i na nie zasługuje.
7. Umiejętność rozporządzania swym czasem Polacy to naród, który lubi narzekać, więc nie utożsamiaj się z nim i nie marnuj czasu na rozczulanie się nad sobą ani na pesymistyczne myślenie o tym co będzie lub mogłoby być. Jedni z nas czekają, biorą głęboki oddech i biorą się za działanie, inni od razu robią, co mają do zrobienia – do którego typu ty się zaliczasz? A propos: nie ma co odwlekać wykonywania danych działań. Im szybciej je wykonasz, tym więcej masz czasu dla siebie.
8. Twórcze pisanie Prowadzenie pamiętnika/bloga pozwala oczyścić się z wielu niepotrzebnych emocji lub zapisać ważne wspomnienia. Warto utrwalić sobie wszystkie istotne fakty, myśli, marzenia, sentymenty oraz przeróżne wątki ze swego życia, jak i w każdym momencie móc przypomnieć je sobie.
9. Urozmaicenie dnia Monotonia miała już miejsce, ale odstępstwo od normy też nam jest potrzebne w życiu. A więc jeśli codziennie rano przy śniadaniu oglądasz telewizję, to raz w tygodniu pozwól sobie, aby z niej nie korzystać. Jeżeli do pracy nie masz daleko i idziesz do niej piechotą, wracając możesz dla urozmaicenia obrać np. inną ścieżkę.
10. Poznanie siebie A na koniec poznaj swe pozytywne oraz negatywne cechy charakteru i spróbuj z nimi współpracować – swoje zalety i wady. Nikt z nas nie jest ideałem i nigdy nim nie będzie. Perfekcjonizm nie istnieje, a prowadzi jedynie do skrajności. Proces wejścia we własny świat jest najlepszą drogą do ukształtowania swojej osobowości, pozwala otworzyć się na świat, na nowe doświadczenia, budować pewność siebie ograniczając lęki i wszelkie uprzedzenia, znaleźć odpowiednie drogi do stawianych sobie celów, możliwości.
Aleksandra Woźniel

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.