Moje modne ja

Era modowa jest naszą erą dzisiejszą. Wszędzie, czy to na profilu na facebooku, czy instagramie, również na blogach, co trzeci post lub profil ukazuje nam modę. Istnieje wielu jej przeciwników, którzy uważają to za głupotę. „Jak jakiś bloger może mówić mi jak mam się ubierać?”. Jednak nie wszyscy wiedzą, co to naprawdę znaczy być modnym.
Zacznę może od wytłumaczenia jak w potocznym rozumieniu określa się pojęcie „moda”. To naśladowanie ludzi w ich np. sposobie ubierania. Tak naprawdę jednak moda jest czymś więcej. Nie trzeba podążać za tłumem, aby być modnym. Najważniejsze to słuchać samego siebie, ubierać się zgodnie z własnym ja! Choć z drugiej strony, czasami ktoś, niekoniecznie wielki i znany stylista, czy projektant może nas inspirować. Także zwykli ludzie, wcześniej zupełnie nie związani z modą, pokazują w prosty sposób, jak można się ubierać. Są to blogerki. W dzisiejszym świecie to one królują na salonach. Niejedna młoda jak i starsza kobieta nie wyobraża sobie dnia bez obejrzenia nowego postu. To dla wielu już jak mycie zębów. W erze internetu nie trudno się dziwić takiej kolei rzeczy.
Maffashion - blog Julii Kuczyńskiej, dziewczyny, która 5 lat temu postanowiła, dzielić się swoimi stylizacjami z innymi za pomocą internetu. Dziś jest ona jedną z najbardziej rozpoznawanych i lubianych blogerek modowych, a przecież nie była wcześniej ani projektantką, ani nikim znanym. Blog Jemerced, czyli Jessica Mercedes, również była zwykłą dziewczyną. Dlaczego więc blogerki mają taki wpływ na ludzi? Odpowiedź jest oczywista - są jak my, zwykli ludzie. Dodatkowo, nie trzeba wychodzić z domu, żeby zaczerpnąć inspiracji oraz pokazują one ciuchy w dość przystępnej cenie. Blogerki serwują nam na swoich blogach codzienną dawkę ciekawych stylizacji, które mogą zainspirować niejedną młodą dziewczynę, poszukującą własnego stylu. Lookbook.eu to również interesująca strona dla poszukiwaczy ciekawych nowych pomysłów na siebie. Konto może założyć każdy kto
interesuję się modą, jednak jest tam pewna selekcja, dzięki której poziom stylizacji jest naprawdę wysoki. Pomysłu na siebie, na swój własny styl można szukać wszędzie. Dzisiaj moda króluje praktycznie w każdym miejscu. Interesują się nią nie tylko kobiety, jak mówi zakorzeniony w nas stereotyp, ale również mężczyźni. Ostatnio furorę robi niejaki bloger o dość kontrowersyjnej nazwie „Ekskluzywny menel”. Choć z menelem spod sklepu łączy go tylko broda. Pokazuje on polskim mężczyznom (ale nie tylko, gdyż oglądają go także zagraniczni odbiorcy), jak można dobrze się ubrać. Jak widać wielu jest ludzi, zwykłych ludzi, którzy potrafią się ubrać. Polska coraz bardziej wychodzi poza schematy, tworzymy własną, niezależną modę i z czystym sumieniem można powiedzieć, iż na bardzo dobrym poziomie. Od mody nie można się uwolnić. Dotyczy każdego z nas, można ją ignorować, można się na niej nie znać, ale ona zawsze będzie. Jest ona już nie tylko dla bogatych, celebrytów ze ścianek oraz białych dywanów. Modę zaczęli tworzyć zwykli ludzie i trzeba przyznać, że idzie im całkiem nieźle. Najważniejszą kwestią jest, by umieć odróżnić kicz od doskonałości. Choć dla każdego co innego może być modne, lecz jednak dane sytuacje, wiek, czy dzisiaj przede wszystkim płeć stanowi o tym, co nam wolno ubrać, a czego nie. Przecież dziewczyna nie ubierze krótkiej spódniczki do kościoła czy też szkoły. Ani starsza pani nie odkryje do pasa swojego dekoltu. Każdy przynajmniej ma odrobinę jakiejś klasy i poczucia smaku.
Na modę nie można więc już patrzeć tylko przez pryzmat bogaczy, projektantów, wielkich znawców, którzy tylko mówią nam jak się ubrać. To teraz nasze własne ja. Przecież, jak cię widzą, tak cię piszą.
Julia Fritzkowska

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.