Studencki projekt "JA KObieta"

Z myślą o tych zabieganych, radosnych, roztargnionych, cierpiących na nudę, zakochanych, szukających miłości, nieśmiałych i bardziej otwartych, przebojowych i spokojnych, słowem z myślą o wszystkich młodych kobietach!Studentki psychologii z Łodzi, na co dzień działające w PSSiAP-ie (Polskim Stowarzyszeniu Studentów i Absolwentów Psychologii), we współpracy ze specjalistami postanowiły wyjść z inicjatywą do swoich równolatek i zaproponować im udział w cyklu bezpłatnych warsztatów dotyczących szeroko pojętej kobiecości.

W ramach projektu odbędzie się siedem kilkugodzinnych sobotnich spotkań, na których poruszany będzie temat samoakceptacji, samoświadomości oraz w ramach zajęć praktycznych np. choreoterapia.

Poza garścią przydatnych informacji i kształcących ćwiczeń, organizatorki zapewniają miłą atmosferę i możliwość nawiązania ciekawych znajomości.

By nieco przybliżyć zagadnienie projektu rozmawiałam z prezes łódzkiego zarządu PSSiAP-u Martą Prencel.

Izabela Pawlak: Hasłem przewodnim cyklu jest "kobiecość", dlaczego akurat ona?

Marta Prencel: Czerpanie radości i spokoju z tego, kim się jest to fundament poczucia własnej wartości. Wiele młodych kobiet potrzebuje wskazówek i narzędzi przydatnych do kształtowania swojej samoakceptacji i rozwoju osobistego. Szczególnie przydatne mogą one okazać się w okresie przeplatających się ról społecznych, wyścigu szczurów, tornada technologicznego i kryzysu tożsamości związanego z zadaniami wczesnej dorosłości.

I.P.: Co chcecie przekazać uczestniczkom warsztatów?

M.P.: Cykl przygotowanych przez nas warsztatów ma pokazać młodym kobietom wachlarz różnorodności cech, umiejętności, pasji, zjawisk, radości i możliwości wynikających z faktu, że jest się kobietą. Chcemy wskazać uczestniczkom możliwe ścieżki rozwoju i relaksu, dać im przestrzeń do wymiany doświadczeń oraz powiedzieć, że być kobietą oznacza być szczęśliwą.

I.P.: Skąd wziął się pomysł na taką inicjatywę?

M.P.: Chciałyśmy dać możliwość wzięcia udziału w tego typu zajęciach bezpłatnie. Organizowanych jest wiele warsztatów i festiwali skierowanych dla kobiet, których celem jest rozwój swojej kobiecości, są one jednak zwykle tak drogie, że przeciętna studentka nie może sobie na nie pozwolić.

I.P.: Jak zachęciłabyś do udziału w projekcie?

M.P.: Te warsztaty to niepowtarzalna okazja do spotkania z profesjonalistami (za darmo) i do poznania ciekawych, młodych ludzi z pasją do działania.

I.P.: Czego Wam życzyć?

M.P.: Jeszcze więcej zapału i pomysłów na kolejne projekty. A w tym cyklu w pełni usatysfakcjonowanych i czerpiących radość z bycia kobietą uczestniczek.

I.P.: Dziękuję za rozmowę.
M.P.: Dziękuję.

A to wszystko od kobiet dla kobiet.
Zainteresowane osoby proszone są o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami na stronie: http://www.jakobieta.pssiap.org lub o bezpośredni kontakt z organizatorami: jakobieta©pssiap.org

Izabela Pawlak

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.