Zagraj o staż – naprawdę warto!

Dwa tygodnie temu rozpoczęła się 18. edycja konkursu „Grasz o staż”. Konkurs skierowany jest do młodych ludzi z całej Polski, którzy pragną spróbować swoich sił i zagrać o cenne, a do tego płatne doświadczenie zawodowe.
 
 
 
„Grasz o staż” jest ogólnopolskim konkursem organizowanym przez PwC oraz „Gazetę Wyborczą”. Pierwsza edycja konkursu została zorganizowana w 1996 roku. Od początku była to wspólna inicjatywa PwC (przez trzy pierwsze edycje Coopers & Lybrand, a później do 2010 roku PricewaterhouseCoopers) wiodącej firmy świadczącej usługi doradcze oraz „Gazety Wyborczej”.
Konkurs od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Zyskał zaufanie wśród studentów i absolwentów wszystkich typów uczelni oraz uznanie ze strony firm, które co roku oferują ciekawe i merytoryczne praktyki w swych renomowanych placówkach oraz organizacjach rządowych i pozarządowych. O tym jak wartościowa jest to inicjatywa świadczą liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. przyznany przez Magazyn Studencki „?dlaczego” tytuł Studenckiego Projektu Roku 2011, Nagrodę Środowiska Studenckiego PROstudent 2004, czy wyróżnienie w konkursie EB Stars przyznane w czerwcu 2012 r.
Co zyskuje uczestnik? Oprócz tytułowego stażu i pierwszych, poważnych doświadczeń zawodowych, które często przekształcają się w formę stałej współpracy. Od 9. edycji konkursu dla najlepszych uczestników sponsorzy (firmy szkoleniowe oraz uczelnie wyższe) przewidzieli i ufundowali atrakcyjne nagrody dodatkowe, których celem jest zwiększenie konkurencyjności laureatów na rynku pracy. Są to: książki, gry symulacyjne, kursy językowe, szkolenia oraz studia podyplomowe.
Aby wziąć udział w konkursie wystarczy, jak informują organizatorzy, „pokierować swoją karierą za pomocą 3 prostych kroków: zarejestrować się, rozwiązać zadanie i wygrać praktykę!”. W konkursie „Grasz o staż” mogą wziąć udział studenci trzeciego i czwartego roku studiów I stopnia, trzeciego, czwartego bądź piątego roku studiów magisterskich, studenci studiów II stopnia oraz absolwenci do 30. roku życia. Dla chcących wziąć udział w konkursie czekają zadania, z których należy wybrać i przygotować od 1 do 3 rozwiązań. Za każde z nich można otrzymać od 0 do 10 punktów.
Kalendarium 18. edycji przedstawia się następująco: od 4 lutego na stronie grasz.pl opublikowano zadania konkursowe, do 8 kwietnia można zgłaszać się do konkursu, w maju przewidziano rozmowy kwalifikacyjne. Na 13 czerwca zaplanowano uroczystą Galę Finałową w Warszawie, natomiast od lipca do września będą trwały praktyki.
Warto odwiedzić stronę internetową konkursu, zapoznać się z regulaminem i treścią zadań konkursowych i zagrać. Cennymi radami i pomocą służą w regularnie pojawiających się newsletterach laureaci poprzednich edycji konkursu.
Monika Olkowska
 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.