„Motywacja – siła do działania”

Przypomnij sobie jak często zdarza Ci się zmuszać do wykonywania jakiś czynności. Nie ważne czy jest to nauka, porządki w domu, trening fizyczny. . .
Na pewno wiesz o czym mówię. A teraz wyobraź sobie jakby było gdybyś mógł zmienić uczucie zniechęcenia w prawdziwą motywację. Z pewnością byłoby to bardzo przydatne.
Jak się zmotywować ? Co może wpłynąć na Ciebie i Cię odmienić ? Zaczynamy zadawać sobie pytanie, jak to zrobić ?

Przykładowo, widząc ogromną liczbę zadań z matematyki o których nie masz zielonego pojęcia, albo przed treningiem fizycznym gdy pogoda jest ohydna, masz ochotę zacząć biegać? Jest to wyzwanie, wyzwanie którego z pewnością nie zapomnisz do końca życia, wyzwanie bez możliwości zobaczenia efektów w krótkim czasie.

Jeżeli po pierwszej próbie masz dość, to przegrałeś, jak zwykle. . . Na pewno coś Ci się nie spodobało, pogoda na dworze, za trudne zadania do wyliczenia.
Musisz nauczyć się akceptować wszystko co Cię otacza, oraz jak być ponad tym. Jeżeli nabierzesz pokory w stosunku do otaczającego Cię świata –wygrałeś.
Jest wiele sposobów na motywację, np. słuchanie muzyki, niektóre piosenki naturalnie wywołują w nas stan silnej motywacji, powodują że chcemy działać.

Kolejnym sposobem jest wyznaczenie sobie celu który chcemy osiągnąć, jakiegoś marzenia które chcemy zrealizować. Ważne jest również by znaleźć swój autorytet, człowieka który osiągnął już coś co teraz my chcemy osiągnąć. Możemy podążać jego śladem i dojść do wymarzonego celu.
To bardzo ciężka i długa droga prowadząca do doskonalenia własnej osobowości, swojego charakteru. A przede wszystkim prowadzi do bycia wartościowym człowiekiem.

Nie mamy już wpływu na naszą przeszłość ale jak najbardziej możemy kształtować przyszłość. Uczymy się na własnych błędach i wyciągamy z nich wnioski. Poddając się – nigdy nie wygrasz.

Damian Susała

Komentarze

Wysłane przez ff (niezweryfikowany) w
Jak widać motywacja potrafi zdziałać cuda.

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.