Działam i wychowuję. O organizacjach młodzieżowych

Koło Naukowe Pedagogów i Animatorów Zabawy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz lubelski oddział Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej zaprasza 6.03 na Interdyscyplinarną ogólnopolska studencko-doktorancka konferencja naukowa „Działam i wychowuję. O organizacjach młodzieżowych”
 
 
Konferencja odbędzie się 6 marca 2013 r. na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS.
ul. ul. Narutowicza 12, Lublin.

Każdy z nas potrafi bez problemu wymienić z pamięci nazwy przynajmniej kilku organizacji młodzieżowych. Wielu przez jakiś czas brało udział w ich pracach, albo wciąż angażuje się w młodzieżową działalność. Jednak co tak naprawdę o nich wiemy? Jak działają? Z kim pracują? Co jest ich celem? Inicjatywa ma skłonić do refleksji nad funkcjonowaniem organizacji młodzieżowych w Polsce i na świecie, przeanalizowania ich historycznych uwarunkowań oraz odpowiedzieć na pytanie: Jak wychowywać młodzież w postnowoczesnym społeczeństwie?

Konferencja skierowana jest do przedstawicieli różnych dyscyplin, a zwłaszcza do pedagogów, animatorów kultury, socjologów, psychologów i historyków. 

Zgłoszenia należy przesyłać do 3 lutego na adres mailowy dzialamiwychowuje@gmail.com Formularz zgłoszeniowy można otrzymać po skontaktowaniu się z organizatorami.

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.