„Nie taka zima zła”

Termometry wskazują ujemne temperatury, za oknem biało od drobnego i delikatnego puchu, a w głowie myśli, że chyba tylko dzieci są tym zafascynowane. Czasami przetrwanie zimy bywa uciążliwe, jednak istnieje kilka sprawdzonych sposób, aby biała pora roku, stała się jedną z najpiękniejszych.
            Na sam początek wystarczy odrzucić myśli o tym, że to najgorsza chwila w roku. W końcu atrybuty wiążące się z zimą są niepowtarzalne. Aby sprawnie przebrnąć przez ten okres, koniecznie należy zaopatrzyć się w ciepłą czapkę, rękawiczki i szalik. Dzięki temu nie będziemy musieli się martwić o zbędną utratę ciepła. Najlepiej jeżeli będą jasne i pogodne. Na ulicach codziennie mijamy setki ludzi, ubranych w monotonne kolory. Warto złamać tą regułę i uruchomić wyobraźnię. Zdecydować się na zakup fikuśnej czapki z ogromnym pomponem czy kolorowego szalika z niespotykanym dotąd wzorem.
            To najlepszy okres w roku, na rozpalenie w pokojach świeczek o intensywnych i niepowtarzalnych zapach. Na sklepowych półkach możemy znaleźć przeróżne, pięknie pachnące świece, które wprowadzą do domu odrobinę magii. Znajdziemy produkty o zapachu cynamonowym, pomarańczowym, a nawet karmelowym czy piernikowym. W takich okolicznościach, cudowny zapach w pokoju i biały puch za oknem tworzą nierozerwalne i idealne połączenie. Warto również zastanowić się nad przygotowaniem w gronie rodziny lub przyjaciół, zimowej mieszanki, złożonej ze skórek pomarańczy, mandarynek, przyprawionej cynamonem. Taki twór można położyć na kaloryferze i cieszyć się pachnącym dziełem.
            Czy istnieje lepsza pora roku, na poznanie wielu nietypowych gatunków ciepłych napojów? Odpowiedź jest jednoznaczna i oczywista. Jednym z najpopularniejszych i najsmaczniejszych trunków, jest produkująca hormony szczęścia czekolada, serwowana w postaci napoju na gorąco. Znajdziemy wiele przepisów, inspirujących do poznania owego naparu. Możemy delektować się gorącą czekoladą z chili, która rozpala zmysły, jak i również tą, z dodatkiem wanilii, bitej śmietany czy orzechów. Ale to nie wszystko, istnieją tysiące odmian kaw czy herbat, godnych naszej uwagi. W wielu miastach możemy znaleźć sklepy, specjalizujące się w sprzedaży niepowtarzalnych mieszanek naparów.  I takim oto sposobem możemy delektować nasze zmysły cudownym smakiem i zapachem. Przecież nie istnieje nic przyjemniejszego, jak powrót do domu i wypicie ciepłego, niepowtarzalnego napoju, kiedy za oknem prószy śnieg i powiewa chłodem.
            Zima to również okres, kiedy możemy rozwijać swoje umiejętności. Przede wszystkim to czas, w którym możemy wybrać się ze znajomymi na łyżwy, poznawać i szkolić swoje zdolności, zabrać młodsze rodzeństwo czy kuzynostwo na sanki, i tym samym przypomnieć sobie najpiękniejsze chwile swojego dzieciństwa. Warto zastanowić się nad nauką jazdy na nartach czy poznaniu piękna zimy, w innych miastach Polski. Na szczególną uwagę tą porą roku, zasługują góry. Białe, ośnieżone szczyty i odbijające się od nich słońce, to jeden z najpiękniejszych widoków.
            Istnieje wiele możliwości, na spędzenie najbliższych miesięcy aktywnie, w atmosferze zadowolenia. Wystarczy jedynie odsunąć na bok zbędne myśli, i cieszyć się magią zimy.
Patrycja Dębska

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.