OFFGOLF - GOLF BEZ DOŁKA?

Tak jak każdy sport, tak i golf ma swoją odmianę.
Offgolf, bo o nim mowa, dla niektórych jest zaprzeczeniem golfa, a dla innych rodzajem tej dyscypliny sportu, rządzącym się nieco innymi zasadami. Reguły i miejsca do gry to podstawowe elementy, które stanowią wyróżnik offgolfa. Grać może każdy i wszędzie, gdzie jest to tylko możliwe. Nie ma wymogów dotyczących ubioru, miejsc i etykiety. Najważniejsza jest jedna podstawowa zasada - BEZPIECZEŃSTWO.

Zawodnicy grają wszędzie - na plażach, w starych fabrykach, na ulicy, w lesie.
Używają do tego normalnego sprzętu, kijów i piłek, z tą różnicą, iż straty w elementach wyposażenia są znacznie częstsze niż w przypadku tradycyjnego golfa. Fascynaci offgolfa mówią, że każde wyjście oznacza zgubienie kilku piłek. Rodzajów offgolfa jest wiele i istnieje duże prawdopodobieństwo, że powstaną nowe. Wszystko zależy od wyobraźni i kreatywności, i - nie ukrywajmy - także od odwagi.
Historia offgolfa - najprawdopodobniej zaczyna się w Niemczech w XX wieku,kiedy to ponoć pewien fascynat tej dyscypliny sportu postanowił pograć przy swoim domu. Są też opinie, jakoby historię offgolfa rozpoczął niemiecki producent telewizyjny - Torstyen Schitting, który wraz ze znajomymi zaczął grać w korytarzu hotelowym.
Bardzo możliwe, że tę odmianę sportu od dawien dawna uprawiali ci, którzy posiadali kije. Oddawali się oni tej zabawie niekoniecznie na polu golfowym. Świadczą o tym chocby zdjęcia wykonane pod koniec XIX wieku przy jednej z fabryk na Górnym Śląsku.

Kierunki offgolfa:
TURBOGOLF - polega na grze w opuszczonych halach i fabrykach, loftach itd. Największą przeszkodą są tu ochroniarze, którzy pilnują danego miejsca "pola golfowego". W tej odmianie najbardziej narażony na zniszczenie jest sprzęt. Spod kijów często lecą iskry, a piłki mogą w każdej chwili przybrać zupełnie inny kierunek, odbijając się rykoszetem od "naturalnych" przeszkód w postaci złomu, ścian itp.;
CROSSGOLF - gra na otwartej przestrzeni - jak plaża, polana, łąka itp. Ta forma rozgrywek najbardziej przypomina tradycyjnego golfa. Nie ma, co prawda, dołków,a teren jest bardziej zróżnicowany, jednak gra się nadal na otwartej przestrzeni;
- gra na ulicach miasta, należy do bardzo niebezpiecznej odmiany offgolfa, zwłaszcza dla przechodniów. Oczywiście gra ta jest tylko dla najwytrwalszych, którzy potrafią umknąć władzy porządkowej. Warto dodać, że ze względów bezpieczeństwa offgolfiści używają do gry miękkich piłek.
FORESTGOLF - gra w lesie, bardzo łatwo zgubić piłkę, dużym problemem jesttrudny do ustalenia lot piłki, która nieustannie odbija się od drzew.
FRUITGOLF - bardzo abstrakcyjna gra, w której zamiast piłek używa się owocówi warzyw. Łatwo sobie wyobrazić, jak wygląda otoczenie i strój takiego "golfisty".
W offgolfa teoretycznie można grać wszędzie.
Wystarczy zebrać odpowiednich ludzi i znaleźć bezpieczne miejsce.
 

Komentarze

Wysłane przez Ursus Urban Golf (niezweryfikowany) w
zapraszamy/welcome/willkommen/vítejte/velkommen/bonvena/bienvenue/bienvenida/fáilte roimh/laukiamas/bemvindo/ dobrodošli/välkommen/fogadtatás/ добро пожаловать/дабро запрашаем/歡迎/ողջույն https://www.facebook.com/ursusurbangolf WARSZAWA URSUS GIERDZIEJEWSKIEGO 5 >> IN HALL TILL 20.05.2015 URSUS URBAN GOLF

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.