Najczęściej Komentowane

Studencki wypoczynek (3352)
O tym jak cennym doświadczeniem są podróże nie trzeba się rozpisywać. Jednak słowo podróże kojarzy się z dużymi kosztami, zbyt ciężkimi na kieszeń studenta.
„Poznań daje pracę” a UAM-owskie koła naukowe i inwestorzy. (21)
"Poznań daje pracę" to akcja zorganizowana przez Urząd Miasta Poznania. Celem programu jest przekonanie absolwentów – czytaj specjalistów z ośmiu polskich miast do rozpoczęcia pracy w stolicy Wielkopolski.
Humor szkolnych zeszytów (5)
O "Panu Tadeuszu" Jacek Soplica miał długie rzęsy i dlatego nazywali go wąsalem. Ksiądz Robak miał wyrzuty po mordzie. Telimena leżała na łące, a środkiem niej płynęła rzeka. Gdzie panieńskim rumieńcem, rozciągnięta pała.
"Spytacie kim jest Marek?" (5)
Marek to mój sąsiad z pokoju obok. Człowiek, który nie akceptuje sztucznego odzwierciedlenia rzeczywistości, typu film, książka, teatr. O nie, nie, moi drodzy!
Nastolatku! Używanie „elektryka” może prowadzić do palenia papierosów (4)
Kiedy e-papierosy pierwszy raz zadebiutowały na rynku w 2003 roku, niektórzy wierzyli, że te urządzenia pomogą palaczom skończyć z nałogiem.
Ghostwriting, czyli przestępstwo aprobowane na miarę naszych czasów (4)
Samodzielność w przypadku wyrażania myśli to podstawowy czynnik, który uwiarygodnia ten proces. W jaki bowiem sposób można uznać czyjąś refleksję za własną?
Dzieci z indeksami (4)
Od pewnego czasu uczelnie w Polsce przeżywają kryzys, spowodowany przede wszystkim przez niż demograficzny.
Uwaga studenci: odłóżcie swoje laptopy (2)
Dla wielu dzisiejszych studentów pomysł robienia odręcznych notatek wydaje się staromodny.
Dobra książka? Nie, dziękuję, czyli zmierzch literatury – kto jest za to odpowiedzialny? (2)
W dniach 14-15 listopada 2013 roku w Bielsku-Białej odbywała się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Zmierzch”. Jej tematyka poruszała szeroko rozumiane pojęcie zmierzchu, czyli wygasania, zanikania, regresu w literaturze i kulturze.
Studencie, kliencie… (2)
Czasy, gdy studia były dostępne tylko dla wybrańców, dla najlepszych, najbardziej rokujących, minęły bezpowrotnie. Niegdyś tytuł magistra stanowił nobilitację dla posiadacza dyplomu.
E-studia (2)
W Polsce studiowanie dzienne i zaoczne odbywa się w podobnym schemacie.
Wspomagacze czyli jak nie dać się zmęczyć. (2)
My, freelancerzy pracujemy zwykle wieczorami lub w nocy. Jeśli jesteśmy wyspani, to można zrobić coś kreatywnego. Gorzej jeśli jesteśmy po całym dniu pracy, robota rozgrzebana a rano jest deadline.
ZARWAĆ NOC I NIE ZWARIOWAĆ (2)
Koniec świata to pestka przy tym co dzieje się z niektórymi studentami z okazji kończącego się semestru. Demotywatory przejrzane, wiadomości na facebooku przeczytane.
Najlepsze uniwersytety na świecie (1)
W rankingu najlepszych uniwersytetów na świecie znalazło się dwadzieścia jeden rosyjskich uczelni.
Słowo dla młodzieży (1)
Rozmawiając z dorosłymi osobami o nastawieniu współczesnej młodzieży do samodzielnego życia na własny rachunek, dowiedziałam się, że dzisiejsza młodzież jest bardziej dziecinna niż na przykład w latach 80.
Kłopoty organizacyjne szkolnictwa wyższego (1)
Uczelnie mają dylemat egzystencjalny: czy realizować swoją misję na poziomie adekwatnym dla studiów uniwersyteckich, czy też utrzymywać na liście studentów osoby, które albo nie przykładają się do nauki lub takie, dla których studia to...
Praca sektopodobna (1)
FM Group i inne firmy z branży sprzedaży sieciowej cieszą się w Poznaniu coraz większą popularnością. Wraz z rosnącą liczbą pracowników mają również coraz więcej wrogów.
Para w akademiku – razem czy osobno? (1)
Czy można w akademiku mieszkać razem, będąc parą? Nie wszędzie. W niektórych domach studenckich administracja wymaga dostarczenia zaświadczenia o ślubie. Zdarza się także, że potrzebna jest zgoda rodziców lub... sąsiadów.
STUDIA SZANSĄ (?) (1)
Nadal uparcie wierzę, że zamierzony cel można osiągnąć po każdym kierunku studiów. Każdym, jeśli jest on przemyślany i wiemy mniej więcej, co chcemy osiągnąć i jak dany kierunek studiów może nam w tym pomóc.
Odżywki – wsparcie dla sportowców (1)
Lubisz uprawiać sporty wytrzymałościowe, ale brak Ci kondycji? Zbyt szybko się męczysz w trakcie szybkiego spaceru lub wycieczki w góry? Jest na to rada – odżywki węglowodanowe.

Strony