Najczęściej Komentowane

Studencki wypoczynek (3593)
O tym jak cennym doświadczeniem są podróże nie trzeba się rozpisywać. Jednak słowo podróże kojarzy się z dużymi kosztami, zbyt ciężkimi na kieszeń studenta.
„Poznań daje pracę” a UAM-owskie koła naukowe i inwestorzy. (22)
"Poznań daje pracę" to akcja zorganizowana przez Urząd Miasta Poznania. Celem programu jest przekonanie absolwentów – czytaj specjalistów z ośmiu polskich miast do rozpoczęcia pracy w stolicy Wielkopolski.
Humor szkolnych zeszytów (6)
O "Panu Tadeuszu" Jacek Soplica miał długie rzęsy i dlatego nazywali go wąsalem. Ksiądz Robak miał wyrzuty po mordzie. Telimena leżała na łące, a środkiem niej płynęła rzeka. Gdzie panieńskim rumieńcem, rozciągnięta pała.
Nastolatku! Używanie „elektryka” może prowadzić do palenia papierosów (5)
Kiedy e-papierosy pierwszy raz zadebiutowały na rynku w 2003 roku, niektórzy wierzyli, że te urządzenia pomogą palaczom skończyć z nałogiem.
Ghostwriting, czyli przestępstwo aprobowane na miarę naszych czasów (5)
Samodzielność w przypadku wyrażania myśli to podstawowy czynnik, który uwiarygodnia ten proces. W jaki bowiem sposób można uznać czyjąś refleksję za własną?
Dzieci z indeksami (5)
Od pewnego czasu uczelnie w Polsce przeżywają kryzys, spowodowany przede wszystkim przez niż demograficzny.
"Spytacie kim jest Marek?" (5)
Marek to mój sąsiad z pokoju obok. Człowiek, który nie akceptuje sztucznego odzwierciedlenia rzeczywistości, typu film, książka, teatr. O nie, nie, moi drodzy!
Uwaga studenci: odłóżcie swoje laptopy (3)
Dla wielu dzisiejszych studentów pomysł robienia odręcznych notatek wydaje się staromodny.
ZARWAĆ NOC I NIE ZWARIOWAĆ (3)
Koniec świata to pestka przy tym co dzieje się z niektórymi studentami z okazji kończącego się semestru. Demotywatory przejrzane, wiadomości na facebooku przeczytane.
Dobra książka? Nie, dziękuję, czyli zmierzch literatury – kto jest za to odpowiedzialny? (2)
W dniach 14-15 listopada 2013 roku w Bielsku-Białej odbywała się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Zmierzch”. Jej tematyka poruszała szeroko rozumiane pojęcie zmierzchu, czyli wygasania, zanikania, regresu w literaturze i kulturze.
Studencie, kliencie… (2)
Czasy, gdy studia były dostępne tylko dla wybrańców, dla najlepszych, najbardziej rokujących, minęły bezpowrotnie. Niegdyś tytuł magistra stanowił nobilitację dla posiadacza dyplomu.
E-studia (2)
W Polsce studiowanie dzienne i zaoczne odbywa się w podobnym schemacie.
Wspomagacze czyli jak nie dać się zmęczyć. (2)
My, freelancerzy pracujemy zwykle wieczorami lub w nocy. Jeśli jesteśmy wyspani, to można zrobić coś kreatywnego. Gorzej jeśli jesteśmy po całym dniu pracy, robota rozgrzebana a rano jest deadline.
Naucz się gotować i podaj dalej! (2)
Wyobraź sobie prostą sytuację -kolejny jesienny wieczór, za oknem ciemno, zimno i ponuro. Co robisz? Siadasz wygodnie przed telewizorem albo komputerem z pizzą własnoręcznie zamówioną przez telefon?
Czego nie robić w Indiach (2)
Indie to kraj różnorodny i kolorowy, miejsce, gdzie żyją przedstawiciele różnych ras, języków, religii. Los złączył ich w pewnych historycznych okolicznościach, i tak, przez tysiące lat, utworzyli oni niezwykłą kulturę.
Przez 8 lat zamiast w szkole, uczył się w domu. Teraz wyjedzie na studia do Manchesteru (1)
18-latek z Barcelony, Leonel Virosta zdecydował się na edukację domową, którą nadzorowała jego matka. Dzięki swoim sukcesom w nauce nastolatek otrzymał prestiżowe stypendium British Council
Montreal najlepszym miastem dla studentów. (1)
Studenci Uniwersytetu Concordia w Montrealu, mieście uznanym za najbardziej przyjazne studentom. Według międzynarodowego rankingu miast studenckich Paryż spadł z pierwszego, utrzymywanego przed 4 lata, miejsca.
8 skutecznych sposobów jak nauczyć się języka obcego będąc dorosłym. (1)
Jest wiele wymówek, aby nie podjąć się nauki języka obcego, zwłaszcza jako osoba dorosła. Wielu z nas tkwi w przeświadczeniu, że dzieciom poniżej siódmego roku życia najłatwiej jest przyswoić nowy język.
Jaka jest najlepsza godzina na sprawdzian? (1)
Dzieci i młodzież mają różne rytmy snu. Dlatego też trudno jest określić najlepszy czas na sprawdzian. Badacze mają różne propozycje.
Kto pije piwo, rzadziej przerywa studia (1)
Badacze odkryli związek między spożywaniem alkoholu a pomyślnym ukończeniem studiów. Ale alkohol we krwi nie jest aż tak decydujący. W Niemczech około jedna trzecia studentów rzuca studia przedwcześnie.

Strony