To COŚ na zdjęciu to profesor Urszula Dudziak. To COŚ na zdjęciu, czyli ten Dudziak, jest ekspertem ministerstwa edukacji, pracującym nad podstawami programowymi przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie. Jaka to będzie rodzina, zaraz wyjaśnię. 
Rząd będzie decydował, za kształcenie na których wydziałach zapłaci uczelniom. Część fakultetów będzie dostępna tylko za czesne - to jedna z propozycji akademików.
Komisja Europejska informuje, że z 678.000 uczestnikami w 2015 roku program Erasmus+ jest bardziej skuteczny niż kiedykolwiek. Komisja Europejska oświadczyła, że program Unii Europejskiej dot. kształcenia i szkolenia zawodowego "Erasmus", który w tym
Chociaż lekarze są specjalistami od zdrowia, borykają się ze znacznie wyższym poziomem depresji, niż przeciętny człowiek. Według nowych badań, zwiększone ryzyko depresji u przyszłych medyków występuje zanim staną się lekarzami,
Nawet najlepsze studia to w większości poznawanie teorii. Jeśli chcesz poznać realne wyzwania branży, w której planujesz szukać pracy, weź udział w case study.
W wielu państwach na świecie nie zostawia się uczniów na drugi rok w tej samej klasie bez względu na ich postępy w nauce.
Nowy rok akademicki przyniesie wykładowcom i studentom kilka reform, które są efektem nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym, podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę. Większość przepisów wejdzie w życie 1 października 2016 roku.
Nazwanie (się) magistra administracji prawnikiem nie było i nie jest „nadużyciem” tym bardziej, że nigdy nie miało znaczenia formalnego.
Uczelnie mają dylemat egzystencjalny: czy realizować swoją misję na poziomie adekwatnym dla studiów uniwersyteckich, czy też utrzymywać na liście studentów osoby, które albo nie przykładają się do nauki lub takie, dla których studia to...
Harvard,Yale i Princeton, określane mianem HYP, walczą ze sobą w rankingu najlepszych uniwersytetów na świecie. Zakładały je osoby średnio zamożne. Nieco wcześniej w Polsce powstawały uczelnie fundowane przez królów czy biskupów.

Strony