Jak twierdzą pracownicy uniwersyteccy, praktykowane od najmłodszych lat kopiowanie, prawdopodobnie dobiegnie końca za sprawą specjalnego oprogramowania.
Dr Piotr Kuropatwiński znalazł się wśród odznaczonych złotym medalem za "długoletnią służbę". Nagrody wręczano wczoraj na Uniwersytecie Gdańskim w związku z 47 rocznicą działalności tej uczelni.
Studia w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej, czyli na uczelni ojca Tadeusza Rydzyka wybierają ideowcy lub studenci z małych miejscowości. Dla tych drugich na czesne zrzucają się czasem całe rodziny.
Niedawny Ogólnopolski Protest Studentów i Studentek był totalną klapą i pokazał dobitnie, że młodzi Polacy nie widzą powodów do protestów. Obecna władza lubi jednak iść na zwarcie z wszystkimi dokoła i chyba właśnie próbuje pobudzić opór także wśród
Mateusz Dołęga, tegoroczny absolwent Wydziału Architektury, zwyciężył w międzynarodowym konkursie im. profesora Jana Zachwatowicza na najlepsze prace dyplomowe podejmujące problematykę ochrony dziedzictwa kulturowego.
Stworzona przez studentów z Politechniki Warszawskiej i Politechniki Wrocławskiej drużyna - Hyper Poland University Team - opracowuje projekt jednoosobowej kapsuły Hyperloop - nowego, ultraszybkiego środka transportu.
Trwa szósta edycja ogólnopolskiego konkursu dla najlepszych kół naukowych i innych organizacji studenckich organizowanego przez Fundację "Fundusz Pomocy Studentom". Jury wyłoniło „Złotą pięćdziesiątkę”, która ma szanse na nagrody w pięciu kategoriach
Choć formalne początki SKAP przypadają na rok 2005, to dopiero w następnym roku studenci pokazali swój pełen potencjał i odnieśli pierwszy sukces na międzynarodowych zawodach. Koło ostatnio obchodziło 10-lecie działalności.
Akademia Górniczo-Hutnicza i Politechnika Warszawska wydały wspólne oświadczenie w sprawie ekspertów Antoniego Macierewicza. Rektorzy obu uczelni - prof. Tadeusz Słomka (Akademia Górniczo-Hutnicza) i prof. Jan Szmidt (Politechnika Warszawska) piszą:
Działania Andrzeja Dudy oraz polityków PiS spotykają się z coraz większą krytyką ze strony prawników. Po podjętej dwa tygodnie temu uchwale Rady Wydziału Prawa UJ, w której wykładowcy prezydenckiej Alma Mater

Strony