Co robić jesienią, żeby nie nudzić się jak mops?

Jesień ma swoich wiernych fanów, którzy czekają na nią z niecierpliwością. W szafie mają mnóstwo swetrów, przy sobie koce, a w szafce w kuchni kakao. Kiedy nadchodzi jesień, otaczają się świeczkami zapachowymi, zajadają zupy krem z dyni, wieczorami oglądając filmy lub znikają w opasłych tomach fascynujących książek.

Co jednak zrobić, kiedy cały Netflix jest obejrzany, a do premiery wyczekiwanej książki mamy jeszcze trochę czasu?

 

Mapa marzeń

Od zawsze kręciło cię malowanie lub rysowanie, ale ograniczasz się do kresek i kółek? Twoja gitara od podstawówki stoi w kącie i zbiera kurz? A może chcesz jechać na wakacje do słonecznej Hiszpanii, ale nie znasz języka? Znajdź kurs, który spełni twoje warunki i zacznij rozwijać nową pasję.

 

Ćwiczenia

Studenci mają wiele zniżek, również na siłowniach. Wiele z nich ma w swojej ofercie liczne kursy np. krav-magi, jogi, pilatesu, tańca czy zumby. Jesienią, kiedy na zewnątrz temperatura spada, słońca jest coraz mniej, tracimy energię. Warto wtedy zaopatrzyć się w karnet i dawkować sobie endorfiny w czasie aktywności fizycznych.

 

Uporządkowanie przestrzeni

W pokoju dalej masz letnie ubrania? W przypadkowych miejscach leżą twoje notatki i książki z zeszłego roku? Na dysku lub chmurze zalegają ci setki nieudanych zdjęć? Poświęć trochę czasu i uporządkuj otoczenie i przestrzeń cyfrową.

 

Podsumowania i planowanie

Do końca roku zostało już tylko kilkanaście tygodni. Jeśli w styczniu pojawiły się u ciebie plany noworoczne to jest to ostatni dzwonek, żeby je odkopać i zdziałać coś w danym kierunku.

 

Dawno zapomniane czynności

Puzzle i gry planszowe przeżywają prawdziwy renesans. Jedno i drugie wiąże się z dobrą zabawą w gronie znajomych czy rodziny. Wspólne spędzanie czasu zacieśnia więzi, a proste zasady (i te złożone) pozwalają na wzmocnienie komunikacji w grupie, ponieważ wymaga to rozmów.

 

Autor: 
Patrycja Staniszewska

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
12 + 6 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.