Komunikat o błędzie

Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /var/www/vhosts/e-magnes.pl/e-magnes.pl/studia.e-magnes.pl/includes/file.phar.inc).

Rekordowe wskaźniki programu Erasmus+

Komisja Europejska informuje, że z 678.000 uczestnikami w 2015 roku program Erasmus+ jest bardziej skuteczny niż kiedykolwiek. "Erasmus" w 2015 roku dał okazję do studiowania, szkolenia i wolontariatu rekordowej ilości 678.000 Europejczyków, w oświadczeniu podkreślono, że UE zainwestowała 2,1 mld euro w ponad 19.600 projektów, w których wzięło udział 69.000 organizacji.

Jak donosi Tanjug, wyniki corocznego raportu, który został opublikowany w poniedziałek pokazują, że program jest na dobrej drodze, aby osiągnąć swój cel i wesprzeć cztery miliony osób w okresie od 2014 roku do 2020 roku.

 

Trzy dekady pomocy młodzieży

"Edukacja ma kluczowe znaczenie dla uzyskania wiedzy, kompetencji, umiejętności i zdolności, które pozwalają ludziom w pełni realizować swój potencjał i wykorzystać sprzyjające im możliwości. Mobilność pomaga nam poszerzać swoje horyzonty i dodatkowo nas wzmacnia. 'Erasmus' oferuje jedno i drugie", powiedział wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, odpowiedzialny za miejsca pracy, wzrost inwestycji i konkurencyjności Jyrki Katainen.

Komisarz ds. edukacji, kultury, młodzieży i sportu Tibor Navracsics powiedział, że "Erasmus" już trzy dekady pozwala młodzieży rozwijać ważne umiejętności, w tym społeczne i międzykulturowe, zachęcając do aktywnego współudziału obywateli.

"Łącząc ludzi i zapewniając im wsparcie we współpracy, program odgrywa kluczową rolę w zachęcaniu młodzieży do budowania lepszego społeczeństwa. To solidarność, która w Europie potrzebna jest teraz bardziej, niż kiedykolwiek dotąd", powiedział.

 

Rozszerzenie programu

W 2015 roku "Erasmus+" został jeszcze bardziej rozszerzony, a instytucje szkolnictwa wyższego po raz pierwszy mogły wysłać do krajów spoza Europy i przyjąć z tych krajów ponad 28 000 studentów i nauczycieli.

Francja, Niemcy i Hiszpania to kraje, które wysyłają najwięcej uczestników programu. Hiszpania, Niemcy i Wielka Brytania przyjmują ich do siebie najczęściej i w największej ilości.

W ciągu 2017 roku na szczeblu europejskim, krajowym i lokalnym będą organizowane imprezy pokazujące pozytywny wpływ "Erasmusa" zarówno na pojedyncze osoby jak i na całe społeczeństwa.

Tłum. Emila Liberda
Źródło : Agencija 

 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 7 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.