Komunikat o błędzie

Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /var/www/vhosts/e-magnes.pl/e-magnes.pl/studia.e-magnes.pl/includes/file.phar.inc).

Ministerstwo sprawiedliwości chce pozwać profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego!

Pracownikom krakowskiej uczelni, którzy dopuścili się krytyki nowelizacji Kodeksu Karnego grozi pozew sądowy. Ministerstwo uważa, że kłamstwo to przekroczenie granic. W czwartek Sejm przyjął większość poprawek Senatu do nowelizacji Kodeksu Karnego. Dokument od początku budzi kontrowersje. Jak stwierdzili prawnicy z z Krakowskiego Instytutu Prawa Karnego w wydanej 9 czerwca opinii "przepisy dotyczące przestępstw łapownictwa w sektorze publicznym mogą nie mieć zastosowania do osób zarządzających największymi, strategicznymi spółkami handlowymi z udziałem Skarbu Państwa, co prowadzi do rażących nierówności wobec prawa i nieuzasadnionego uprzywilejowania niektórych podmiotów gospodarczych".

Ministerstwo Sprawiedliwości odpowiada jasno – to kłamstwo, a zmiany w rzeczywistości zaostrzają prawo.. W związku z oskarżeniami możliwe jest wszczęcie postępowania przeciwko pracownikom uczelni. Pogłoski te wywołały szum wśród komentujących sprawę na portalu Twitter. Z komentarzy wynika, że w tym przypadku Ministerstwo nie może liczyć na poparcie większości. 

Autor: 
Izabela Szkatuła

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
5 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.