Komunikat o błędzie

Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /var/www/vhosts/e-magnes.pl/e-magnes.pl/studia.e-magnes.pl/includes/file.phar.inc).

Nauka języków obcych – lepiej wybrać klasyczne czy wirtualne zajęcia?

Nowy rok szkolny tuż tuż, ale jak na razie mało o nim wiemy. Nikt nie jest całkowicie pewny, jak rok szkolny będzie wyglądał. Z pewnością czeka nas balansowanie pomiędzy dwoma fundamentami rozwiniętego, nowoczesnego społeczeństwa – edukacją i zdrowiem. Pytań jest nieskończenie wiele i tyle samo sugestii. 

Stara normalna – klasyczna klasa

Klasa to miejsce, gdzie nie tylko uczy się określonego przedmiotu. W klasie dzieje się o wiele więcej. W klasie wymienia się doświadczenia, stanowiska, kształtują się osoby i charaktery. W klasie wychowuje się, uczy zastanawiania, spotyka się, pomaga, zachęca i motywuje. Oprócz przedmiotu wykładowego, w klasie uczy się o wartościach, o zasadach zachowania, kulturach i różnościach. Klasa jest naprawdę szczególnym miejscem i trudno ją zamienić byle jakim urządzeniem technicznym. Badania naukowe wykazały, że procesem nauki w klasycznej klasie zachęca się uczniów do wspólnego uczenia się oraz rozwijania umiejętności społecznych i organizacyjnych. Sama fizyczna obecność profesora jest kluczowym czynnikiem w zachęceniu ucznia do pracy i dyscypliny. 

Nasza klasa jest gotowa na wyzwania, które są przed nami. Bez względu na światową pandemię, w naszej klasie nigdy nie ma więcej niż sześciu uczniów. Ma to swoje dobre strony, które wprowadziliśmy w odniesieniu do instrukcji Ministerstwa Zdrowia. W tym roku rozpoczynamy entuzjastycznie, ale odpowiedzialnie i bezpiecznie.

Nowa normalna – wirtualna klasa

Oprócz tego, że uczymy was, uczymy też sami siebie. A nowa sytuacja nauczyła nas elastyczności, zaradności i szybkich, ale skutecznych reakcji. Właśnie dlatego, od tego roku możecie wybrać opcję nauki zdalnej. I ta metoda ma liczne zalety – treści multimedialne, sami wybieracie miejsce i czas nauki, z narzędzi potrzebujecie tylko połączenie z internetem i dobrą wolę. Bez wątpienia, największą zaletą tej metody nauki jest intensywniejszy kontakt z profesorem, co jest podstawą udanej współpracy oraz gwarantuje lepsze rezultaty ucznia. Tym samym, dla wielu uczniów ten rodzaj zajęć jest mniej stresujący, bo umożliwia więcej czasu na zastanowienie i dzielenie się swoimi przemyśleniami. Nie musicie się martwić, nawet jeśli brakuje wam wiedzy i umiejętności obsługiwania zajęć online. Nasi profesorowie przeprowadzą was przez cały proces i przyjdą z pomocą tak, by wasze przejście od klasycznej do wirtualnej klasy było, jak najłatwiejsze. 

Centrum językowe Sintagma od zawsze oferuje indywidualne podejście. Dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek, nie ma idealnego rozwiązania dla wszystkich. Uczymy się na różne sposoby, żyjemy w różnych warunkach, a w tym wymagających czasach odpowiadają nam różne podejścia. Różne, ale nie niemożliwe, ponieważ zawsze istnieje rozwiązanie – klasyczna lub wirtualna klasa – kto chce, znajdzie sposób! Bez względu na to, czy zdecydujecie się uczyć w zaciszu swojego domu lub z nami w klasie, jedno jest pewne – rezultaty nauki nie zostaną pominięte. 

Autor: 
Branka Šegvić, Jezični centar Sintagma; Tłumaczenie: Jolanta Gola

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
11 + 6 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.