Komunikat o błędzie

Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /var/www/vhosts/e-magnes.pl/e-magnes.pl/studia.e-magnes.pl/includes/file.phar.inc).

Erasmus+

Jak pokazują rezultaty dwóch niezależnych badań opublikowanych przez Unię Europejską, uczniowie szkół wyższych biorący udział w programie wymiany studenckiej w ramach "Erasmusa+" przyznają się do silniejszego poczucia przynależności do UE. Program zdecydowanie ułatwił im znalezienie pierwszej pracy.
Ponad 70% studentów, którzy wzięli udział w programie przyznało, że pobyt za granicą pomógł im sprecyzować oczekiwania co do własnej przyszłości.
Zagraniczne doświadczenia umożliwiają podjęcie decyzji o ewentualnej zmianie kierunku studiów na taki, który bardziej odpowiada osobistym ambicjom.
Według badań, 80% byłych uczestników „Erasmusa+” podjęło pracę w ciągu 3 miesięcy od uzyskania dyplomu, a 72% stwierdziło, że zagraniczne doświadczenie pomogło im zdobyć pierwszą pracę.
Dziewięciu na dziesięciu studentów, którzy uczestniczyli w programie UE potwierdza, że na co dzień korzysta z doświadczeń i umiejętności nabytych za granicą.
Przygotowanie do digitalnej transformacji

Ponad 90% byłych uczestników "Erasmusa+” wykazuje większą zdolność do podjęcia pracy i współpracy z przedstawicielami różnych kultur, mocniej identyfikując się z Europą.
Najpoważniejsze efekty programu odczuli studenci, którzy przed wymianą nie byli wielkimi entuzjastami UE oraz studenci, którzy przebywali w krajach zupełnie innych niż ich własne.
Spośród wszystkich uczestników "Erasmusa+", to studenci z Europy Wschodniej w największym stopniu identyfikują się teraz z UE.
Rezultaty badań pokazują, że większość uniwersytetów włączonych do "Erasmusa+" jest lepiej przygotowana do transformacji digitalnej.
Nowe technologie i innowacyjne metody edukacyjne pomagają wzmocnić międzynarodową współpracę i innowacyjny potencjał uniwersytetów.
Podczas pierwszego badania przeanalizowano niemal 77.000 odpowiedzi, pozyskanych od około 47.000 studentów biorących udział w programie "Erasmus+", 12.000 studentów z dyplomami i 10.000 pracowników z doświadczeniem pozyskanym dzięki programowi "Erasmus+".
Rezultaty drugiego badania opierają się na studium przypadku (26) oraz odpowiedziach 258 partnerstw strategicznych i sojuszy na rzecz wiedzy zawiązanych w ramach "Erasmusa+" (504 organizacje), którym w okresie 2014–16 zostały przyznane środki finansowe.
Postęp na nowoczesnym rynku pracy.

- To niesamowite, że program „Erasmus+” jest w stanie umożliwić młodym ludziom adaptację do nowoczesnego rynku pracy i coraz bardziej zróżnicowanego społeczeństwa. Cieszy mnie, że studenci z dyplomami, którzy kiedyś brali udział w programie „Erasmus+” czują gotowość do podjęcia nowych wyzwań, mają większe możliwości rozwoju kariery i są bardziej świadomi korzyści, jakie daje im na co dzień UE. Udział szkół wyższych w programie „Erasmus+” ma wymiar międzynarodowy. Szkoły te mają większe możliwości, by odpowiadać na potrzeby świata biznesu, powiedział komisarz ds. edukacji, kultury, młodzieży i sportu Tibor Navracsics.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Agencija

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 2 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.