Komunikat o błędzie

Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /var/www/vhosts/e-magnes.pl/e-magnes.pl/studia.e-magnes.pl/includes/file.phar.inc).

Co dają studia?

Okres studiów kojarzy się z wiecznym imprezowaniem, nauką w noc przed egzaminem i wiecznym brakiem pieniędzy. Jednak poza tymi stereotypami studia są szansą na nowe doświadczenia i drogą do zdobycia wymarzonej pracy.

 

1. Nowe znajomości

Na studiach poznasz wiele osób z różnych części kraju, a nawet świata. Nieważne, dokąd zechcesz pojechać, masz spore szanse, że masz tam znajomego. Jako student też możesz pomóc zaaklimatyzować się w swoim mieście.

 

2. Tanie podróżowanie i zniżki

Zniżka na pociągi, na transport miejski to zaledwie początek. Ostatecznie przeglądając oferty wynajęcia noclegu okazuje się, że studenci mają często zniżki na kwatery, muzea, kina, wystawy i wiele innych.

Jeśli kochasz podróże, pokochasz za to studia. Możliwości, które one dają są niesamowite. Możesz wziąć udział w Erasmusie lub innej wymianie studenckiej. Kolejną wartą uwagi możliwością są wolontariaty zagraniczne.

 

3. Koła, projekty i samorządy

Poznajesz tam ludzi, którzy mają tę samą pasję co ty. Możesz z nimi działać, uczyć się od nich, a oni od ciebie. Doświadczenie, które tam zdobywasz, zaowocuje bardzo szybko. Twoje CV to pierwsze spotkanie rekrutera z twoją osobą, to ono powoduje, że firma się tobą zainteresuje.

 

4. Ogromny zasób wiedzy

Bynajmniej, nie chodzi tutaj o sam kierunek. Jest przynajmniej kilkanaście kursów czy otwartych wykładów na wielu uczelniach, na które może przyjść każdy student i wolny słuchacz. Żadna z wyższych szkół nie zamyka się tylko i wyłącznie na swoich studentów, więc można skorzystać z kursów na politechnikach, wydziałach językowych, medycznych itp.

 

5. Konkursy dla studentów

Istnieje wiele stron, gdzie można znaleźć konkursy i stypendia dla utalentowanych studentów i absolwentów. Nieważne, czy masz dziewiętnaście, dwadzieścia dziewięć czy pięćdziesiąt lat.

 

6. Mentoring Erasmo

Jeśli nie chcesz wyjeżdżać lub nie masz takiej możliwości, możesz zostać mentorem. Czym zajmuje się taka osoba? Jest odpowiedzialna za studenta zza granicy. Najpierw pomagasz w urzędowych i odbioru miejsca zamieszkania. Później pokazujesz, gdzie ma zajęcia, w razie problemów załatwiacie learning agreement. Ponadto chodzicie razem na imprezy dla ludzi związanych z Erasmusem, poznajecie różne kultury i dobrze się bawicie.

Autor: 
Patrycja Staniszewska

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
9 + 7 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.