Komunikat o błędzie

Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /var/www/vhosts/e-magnes.pl/e-magnes.pl/studia.e-magnes.pl/includes/file.phar.inc).

Dlaczego warto studiować we Włoszech?

Jeśli zdecydujesz się na studia we Włoszech, odkryjesz, że w Italii nie tylko można zgłębiać tajniki architektury, sztuki, designu czy mody, ale również zdobyć gruntowną wiedzę w każdej dyscyplinie badawczej.

Od 1088 roku, kiedy to w Bolonii powołano do życia pierwszy nowożytny uniwersytet, Włochy w szczególny sposób przyczyniły się do rozkwitu nauk stosowanych. Geniusz intelektualistów takich jak Leonardo da Vinci i Galileo Galilei pozwolił położyć fundamenty pod rozwój metodologii naukowej. Trzysta lat później, w czasie, gdy Europa zmieniała się pod wpływem rewolucji przemysłowej, Guglielmo Marconi stworzył podstawy nowoczesnej komunikacji bezprzewodowej. Z kolei, w niedalekiej przeszłości, kiedy świat zachwycił się potencjałem informatyki, we Włoszech stworzono pierwszy komputer osobisty przeznaczony do sprzedaży. Do historii przeszedł on pod nazwą P101. Kilka lat później włoski fizyk Federico Faggin wynalazł mikroprocesor. O niebywale wysokim poziomie włoskiej fizyki świadczą również osiągnięcia takich uczonych jak Fabiola Giannotti, dyrektorka CERN-u, odpowiedzialna za odkrycie bozonu Higgsa. Z kolei neurobiologia może się poszczycić dokonaniami Giacoma Rizzolatiego, naurofizjologa, który dowiódł istnienia neuronów lustrzanych.

Wspomniane wyżej sukcesy włoskiej nauki są owocem przyjętego w Italii modelu edukacji, w którym kluczową rolę odgrywają gruntowne przygotowanie teoretyczne, stosowanie rygorystycznych kryteriów badawczych  oraz kreatywność. Pozwalają one rozwinąć zmysł krytyczny oraz intelektualną elastyczność, ułatwiającą właściwe podejście do skomplikowanych zagadnień i stymulującą szukanie twórczych rozwiązań. O zaletach tego systemu świadczy fakt, że zarówno metoda Marii Montessori, jak i ta promowana przez Fundację Reggio Children są obecnie punktem odniesienia w dziedzinie edukacji na wczesnym etapie rozwoju, a z ich założeń korzysta ponad 20 000 szkół i przedszkoli na całym świecie.

A wszystko to miało swój początek w portykach włoskich uniwersytetów, które mogą się pochwalić długą tradycją w dziedzinie badań i rozwoju technologicznego. Włoscy uczeni zajmują pierwsze miejsca w europejskich rankingach pod względem ilości publikacji w czasopismach specjalistycznych, w szczególności poświęconych biologii, naukom przyrodniczym, fizyce, farmacji, medycynie, matematyce i informatyce. Dzięki 61 tętniącym życiem uniwersytetom państwowym, 30 uniwersytetom prywatnym, 11 państwowym instytucjom badawczym, awangardowym kierunkom studiów magisterskich, uczelniom artystycznym, kształcącym w zakresie sztuk plastycznych, muzyki i choreografii, 339 kursom uniwersyteckim prowadzonym w języku angielskim we Włoszech można się naprawdę bardzo wiele nauczyć i znacząco podnieść swoje kompetencje.

 
Studiuj i Ty w nowoczesnym, dynamicznym oraz przyjaznym środowisku i odkryj, jak wiele Włochy mogą Ci zaoferować. Szczegóły na temat oferty kształcenia w Italii znajdziesz na stronie: https://studyinitaly.esteri.it/it/why-study-in-italy

Autor: 
Tłum. Katarzyna Berto

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
3 + 8 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.