Komunikat o błędzie

Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /var/www/vhosts/e-magnes.pl/e-magnes.pl/studia.e-magnes.pl/includes/file.phar.inc).

Studia ciekawe i pełne przygód? Z EGEA to możliwe!

„Experience Geography, Explore Europe” – Doświadczaj geografii, odkrywaj Europę. Jest to motto, którym kieruje się organizacja studentów geografii i młodych geografów. Poprzez różne inicjatywy i projekty stara się wcielać swoje założenia w życie, tym samym dając swoim członkom nieocenione doświadczenie i możliwość przeżycia niezapomnianych przygód.

Czym jest EGEA?

Europejskie Stowarzyszenie Młodych Geografów i Studentów Geografii zostało założone w 1987r. przez studentów z Warszawy, Utrechtu i Barcelony, którzy chcieli stworzyć możliwość międzynarodowej wymiany wiedzy i doświadczeń. Rok później została zarejestrowana jako oficjalna organizacja. Obecnie zrzesza odkrywanie i poznawanie świata studentów z 36 krajów europejskich. EGEA podzielona jest na cztery części administracyjne:

 • the North & Baltic – Region północny i Bałtyku
 • the Eastern – Region Wschodni
 • the Western – Region Zachodni
 • the Euro-Mediterranean – Region Euro – Śródziemnomorski

Każdy z Regionów tworzy swój zarząd i koordynatorów, którzy odpowiadają za organizację wewnętrzną i współpracę międzynarodową.
 

CO ZYSKUJESZ DZIAŁAJĄC W TEJ ORGANIZACJI?

Jako członek EGEA masz możliwość brania udziału w wielu inicjatywach i projektach lokalnych, krajowych i międzynarodowych.

wymiana doświadczeń(fot.freedigitalphotos.net)

 

 • Kongresy – główne inicjatywy EGEA. Każdego roku organizowanych jest pięć kongresów, z czego cztery wiosenne w poszczególnych Regionach i jeden – najważniejszy – Roczny Kongres odbywający się we wrześniu. Podczas ich trwania można wziąć udział w licznych warsztatach, wycieczkach i wykładach.
 • Wymiany – swoją działalność EGEA opiera na wymianach międzynarodowych. Tworzone są dwu i trzyosobowe grupy, które wymieniają się nawzajem, dzięki czemu poznają inne kultury, krajobrazy i ludzi z całej Europy.
 • Sympozjum naukowe – połączone z Rocznym Kongresem, podczas którego studenci mają możliwość zaprezentowania swoich prac i osiągnięć naukowych.
   
 • Letnie/ Zimowe szkolenia – organizowane podczas ferii zimowych i letnich, dają możliwość poznania nowych państw i zdobycia doświadczenia
 • Weekendowe inicjatywy – krótsze akcje, których głównym tematem i celem jest pokazanie szczególnych cech różnych regionów Europy. Inicjatywy naukowe połączone z dodatkowymi, mniej formalnymi atrakcjami.

  https://www.youtube.com/watch?v=3OMXJf9fXTY

  JAK DOŁĄCZYĆ DO EGEA?

 

Na stronie organizacji można znaleźć formularz aplikacyjny. Po podaniu wszystkich danych i wysłaniu formularza, należy czekać na informację zwrotną i dalsze instrukcje. Warto też skontaktować się z lokalnymi komitetami. W Polsce działają one w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Sosnowcu, Toruniu i Wrocławiu. Każdy z nich organizuje spotkania integracyjne i otwiera rejestrację na początku roku akademickiego.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie organizacji oraz na stronach poszczególnych komitetów lokalnych (głównie na Facebook’u).

Źródło: studiowac.pl

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.