Komunikat o błędzie

Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /var/www/vhosts/e-magnes.pl/e-magnes.pl/studia.e-magnes.pl/includes/file.phar.inc).

To są studenci : "Dlaczego Afryka jest biedna i jak to się stało, że DiCaprio przeżył Titanica?”

Mamy różne szkolne doświadczenia, ale ostatnimi hitami internetu są anegdoty związane uczniami i nauczycielami, również profesorami, które dostarczają dowodów na to, jak głupi potrafią być uczniowie i studenci!

Wielu profesorów uważa, że uczniowie potrzebują jedynie dobrej motywacji, chociaż przyznają, że nie zawsze tak jest, pisze portal Bored panda. A oto przykłady.

Cała klasa miała identyczne prace domowe z francuskiego, bo jeden uczeń napisał wypracowanie, które potem wrzucił do tłumacza Google i przetłumaczył je na.. hiszpański, napisał pewien profesor francuskiego.

Studenci też czasami nie dowierzają głupocie swoich kolegów. Oto przykłady.

- Profesor opowiadał o fazach Księżyca, a pewna dziewczyna podniosła rękę i spytała, czy każdy kraj ma swój Księżyc. Myślała, że Księżyc, który wszyscy widzimy, jest zarezerwowany tylko dla Ameryki.

- Gdy poszedłem do szkoły średniej, pomagałem bibliotekarzowi i roznosiłem książki po klasach. Pewnego dnia wszedłem do klasy, a tam profesor wściekły z powodu plagiatu, jaki popełnił jeden z uczniów, który swoją pracę rozpoczął zdaniem : „W tej dziedzinie mam ponad 25 lat doświadczenia..."

- Pewna studentka ekonomii oddała na egzaminie pracę, w której napisała : "Wszystkim nam jest znane państwo Afryka. Chociaż, obecnie, wiemy o nim tak mało. Wszystko, co wiemy, to że jest tam gorąco, i że żyją tam Afroamerykanie, którzy są bardzo biedni. To rodzi pytanie, dlaczego Afryka jest taka biedna?", napisał pewien profesor dodając, że esej był do tego stopnia bzdurny, że musiał zrobić jednodniową przerwę w przeglądaniu prac pozostałych studentów.

Są tacy, którzy spotkali się z taką ilością bzdur, że kompletnie zmienili swoje nastawienie.

-Nigdy nie uważałem, że uczniowie są głupi. Sadziłem, że ona lub on potrzebują tylko właściwej motywacji. I wtedy poznałem R. Dż., który był po prostu głupi. Nie rozumiał, że kurczak, którego jemy jest tym samym, co ptak hodowlany biegający po podwórku. R. Dż. miał wtedy 21 lat!, żalił się pewien rozczarowany profesor.

O podobnych sytuacjach pisali nauczyciele szkół średnich.

- Przed laty, pokazywałem uczniom fragment z "Romea i Julii”. Pewna uczennica przez parę minut gapiła się w ekran kompletnie zmieszana, po czym zapytała śmiertelnie poważnie : "Jak to możliwe, że on (Leonardo DiCaprio) gra w tym filmie, skoro umarł w „Titanicu” ?

Jest coś, co wyjaśnia, jak dochodzi do tego, że niektóre dzieci dorastając pozostają niedouczone. Zdaniem pewnego profesora, który „już wszystko w życiu widział”, winni są nauczyciele, którzy umożliwiają mało zdolnym dzieciom zdanie do następnej klasy, żeby „mieć problem z głowy”.

Autor: 
M.M./Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Boredpanda

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
10 + 3 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.