Komunikat o błędzie

Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /var/www/vhosts/e-magnes.pl/e-magnes.pl/studia.e-magnes.pl/includes/file.phar.inc).

Jaka jest najlepsza godzina na sprawdzian?

Dzieci i młodzież mają różne rytmy snu. Dlatego też trudno jest określić najlepszy czas na sprawdzian. Badacze mają różne propozycje.

 

Zawsze jest tak samo, po wakacjach wielu uczniów zaczyna znowu narzekać, że muszą wstać wcześnie rano i iść do szkoły. Podczas wakacji wielu może żyć naturalnym rytmem snu. Codzienne życie wymaga jednak wyraźnych poświęceń. Przede wszystkim chłopcy częściej narzekają na rozpoczęcie szkoły o godz. 8:00, mówi Horst-Werner Korf.

 

Zewnętrzny zegar zmienia się w przypadku noworodków

Tradycyjnie wczesny początek szkoły przychodzi z trudnością, ale jest dla snów "absolutnie przeciwny do zamierzonego’’, mówi Korf. Nastawienie siedzenia w szkole o godz. 8 po dwumiesięcznej przerwie, powoduje niedobór snu. Sen jest ważny dla wydajności poznawczych i pamięci.

Wśród uczniów ,,biorytm został przesunięty z rytmu społecznego, ponieważ coraz częściej nastolatkowie prowadzą nocny tryb życia, co może wpłynąć na gorsze osiągnięcia w szkole.

Badacze od dawna domagali się późniejszego rozpoczęcia szkoły, ale niestety nie udało się, mówi Korf.

Niemniej jednak szkoły mogłyby coś zrobić bez wstrząsania fundamentami. Nauczyciele na przykład nie mogliby robić sprawdzianów wcześnie rano, jedynie od 10:00 do10.30.

Porada na lepszy sen - Korf również powiedział, aby unikać światła niebieskiego wieczorem: telefonu komórkowego. 

Autor: 
Jowita Kasiczak
Źródło: 

welt.de

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.