Komunikat o błędzie

Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /var/www/vhosts/e-magnes.pl/e-magnes.pl/studia.e-magnes.pl/includes/file.phar.inc).

Podobnie jak angielski i TOEFL, arabski będzie miał swój międzynarodowy certyfikat

Instytut Świata Arabskiego (Instytut du monde arabe) pragnie, aby piąty najczęściej używany język na świecie mógł być nauczany przez władze publiczne i świeckie.

Język arabski będzie miał swój certyfikat na wzór angielskiego TOEFL. 15 kwietnia Instytut Świata Arabskiego ogłosił wprowadzenie międzynarodowego certyfikatu z języka arabskiego potwierdzającego poziom znajomości tego języka.

„Arabski jest piątym najczęściej używanym językiem na świecie i jak dotąd nie istnieje międzynarodowy certyfikat, niezbędne narzędzie umożliwiające ulepszanie i rozwinięcie jego nauczania” - zadeklarował Jack Lang, prezes Instytutu podczas publicznej prezentacji.

 

Pierwszy na świecie

Cima, skrót od „certificat international de maîtrise en arabe” (międzynarodowy certyfikat biegłości w języku arabskim), będzie adresowany do każdego, kto ukończył 15 lat, i kto „chce uzyskać certyfikat potwierdzający jego poziom znajomości języka arabskiego, z powodów akademickich, zawodowych lub osobistych”.

Będzie to służyło w szczególności do „ocenienia poziomu językowego kandydata”, który ubiega się o pracę lub w celu zatwierdzenie programu szkoleniowego. Pierwsze sesje egzaminacyjne będą miały miejsce wiosną w Europie i kilkunastu miastach świata arabskiego.

 

Egzaminy pisemne i ustne

Egzamin będzie sprawdzał kilka poziomów biegłości w języku arabskim „modern standard” (używanego w mediach, internecie i wspólnego dla wszystkich krajów arabskich) zgodnie z definicją zawartą w Europejskim Systemie Opisu Kształcenia Językowego, dokumencie wydanym przez Radę Europy. Obejmować on będzie kilka egzaminów ze zrozumienia i wypowiedzi ustnej oraz pisemnej. Certyfikat ten ma również cel polityczny: „Język arabski musi być nauczany przez władze publiczne i świeckie, aby uniemożliwić islamistom przejęcie kontroli nad tym tematem” - dodał Jack Lang.

Angelika Liszka

Źródło: https://www.lepoint.fr/societe/l-ima-lance-un-certificat-international-de-maitrise-de-l-arabe-15-04-2019-2307693_23.php

 

Autor: 
Angelika Liszka
Źródło: 

lepoint.fr

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
6 + 4 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.