Komunikat o błędzie

Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /var/www/vhosts/e-magnes.pl/e-magnes.pl/studia.e-magnes.pl/includes/file.phar.inc).

Przez 8 lat zamiast w szkole, uczył się w domu. Teraz wyjedzie na studia do Manchesteru

18-latek z Barcelony, Leonel Virosta zdecydował się na edukację domową, którą nadzorowała jego matka. Dzięki swoim sukcesom w nauce nastolatek otrzymał prestiżowe stypendium British Council i wyjedzie do Anglii, by rozpocząć studia na Uniwersytecie w Manchesterze.

 

W swoim filmie na youtube Leonel dzieli się sposobami na efektywną naukę i sukces:

  • Poszukaj autorytetu – osoby, która osiągnęła to, do czego sam dążysz, która musiała zmierzyć się z podobnymi trudnościami. Zapoznaj się z jej biografią i zastanów się, co jej pomogło, czym kierowała się w życiu i spróbuj, o ile to możliwe, postępować podobnie. Dla Leonela takim wzorem stała się Maria Curie – Skłodowska, którą podziwia za upór, poświecenie i wytrwałość, dzięki którym przyczyniła się do rozwoju nauki.
  • Otwórz się również na te przedmioty, które cię nie interesują, ponieważ nawet z nich możesz wyciągnąć dla siebie lekcje, która przyda się w przyszłości. Staraj się myśleć perspektywicznie, zachęca Leonel, podkreślając również zalety samodzielnego wybiegania poza obowiązkowy materiał. Bardzo możliwe, że na drodze takich poszukiwań odnajdziesz swoją prawdziwą pasję, mówi.
  • Znajdź dobrych nauczycieli - jeśli nie masz takich w szkole, szukaj wiadomości w internecie. Na youtube można znaleźć bardzo inspirujące wykłady, które pomogą ci zrozumieć i polubić dany przedmiot. Leonel poleca szczególnie filmy Davida Calle [niestety, tylko po hiszpańsku] – nauczyciela, dzięki któremu zainteresował się przedmiotami ścisłymi, mimo wcześniejszych marzeń o zostaniu pisarzem.
  • Wyznacz sobie cel – czy będą to studia w Anglii, czy dokonanie istotnego dla ludzkości odkrycia, cokolwiek co sprawi, że każdego dnia będzie ci się chciało podejmować wysiłek.
  • Dziel się swoją wiedzą z innymi – tłumacz, dyskutuj, bo w ten sposób masz szansę przekonać się, czy to, o czym mówisz, rzeczywiście cię ciekawi. Leonel przyznaje, że gdy zaczął nagrywać filmiki z lekcjami biologii, odkrył w sobie prawdziwą pasję do tej dziedziny, a szczęście w życiu, jak podsumowuje, polega na świadomości, że to, co robimy w życiu, jest najlepszym, co moglibyśmy robić.  
Autor: 
Kamila Wiśniewska
Źródło: 

El Pais

video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
15 + 2 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.