Jakich języków łatwiej się jest nauczyć?

Ci, którzy chodzą na kursy języka angielskiego dla dorosłych, wiedzą, że nauka tego języka jest ciekawa, ale i niełatwa: należy do tego dołożyć wiele wysiłku i czasu. Ale i rodzimym użytkownikom języka angielskiego, ciężko jest nauczyć się języka ukraińskiego, bo jest on dla nich jednym z trudniejszych języków.

Amerykański Instytut Służby Zagranicznej wyznaczył, które języki będą łatwiejsze dla rodzimych użytkowników języka angielskiego, które będą trudniejsze, a które najtrudniejsze. Efekty zostały rozdzielone na cztery odpowiednie kategorie. 

Najmniej ze wszystkich pozostało w kategorii czwartej, do jakiej zakwalifikowano języki, których najciężej się nauczyć: język arabski, chiński, japoński i koreański. Szacuje się, że rodzimy użytkownik języka angielskiego będzie musiał spędzić około 2200 godzin na zajęciach, aby się ich nauczyć, co oznacza, że ​​naprawdę dobra znajomość tych języków zajmie około 88 tygodni. 

W pierwszej kategorii, czyli kategorii języków najprostszych znalazło się dziewięciu „nominowanych”: język duński, holenderski, francuski, włoski, norweski, portugalski, rumuński, hiszpański i szwedzki. By zacząć mówić w tych językach, trzeba uczyć się przez 600- 750 godzin albo 24-30 tygodni. Przynajmniej dla mieszkańców USA. 

Kategoria druga to języki, którym trzeba poświęcić trochę więcej czasu, ale mimo tego, również dość szybko można się ich nauczyć. Nie jest ich dużo, bo pięć: język niemiecki, kreolski, indonezyjski, malajski i suahili. Na ich przyswojenie statystyczny Amerykanin stracił w przybliżeniu 36 tygodni (albo 900 godzin nauki). 

Jak łatwo się domyślić, język ukraiński i rosyjski znajdują się w trzeciej i najliczniejszej kategorii - dość trudnej dla osoby anglojęzycznej - ze względu na dużą liczbę różnic kulturowych i językowych.

Tak więc, jeśli czasami myślisz o tym, jak trudno jest ci uczyć się angielskiego, wiedz, że Amerykanom i Anglikom nie jest łatwo nauczyć się twojego języka ojczystego.

 

Autor: 
Tłumaczenie: Milena Baran
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
2 + 2 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.