Powody, dla których warto uczyć się języków obcych

Znajomość przynajmniej jednego języka obcego jest dziś nie tylko wskaźnikiem wykształcenia i poziomu rozwoju intelektualnego człowieka, ale także ukazuje cechę, którą posiada dany człowiek: zrozumienie, wytrwałość i otwartość na ciągłe samokształcenie. Znajomość języka obcego to minimum dla każdego, kto chce zbudować karierę i odnieść sukces w życiu. Co więcej, istnieją inne równie ważne powody, dla których warto nauczyć się przynajmniej jednego języka, a najlepiej kilku. Aby opanować dowolny język i zrozumieć wszystkie jego subtelności, musisz poświęcić dużo czasu i wysiłku. Czy ta gra jest warta świeczki? Co może dać nam znajomość innego języka obcego?

Podwyższenie szans na rynku pracy

Dziś wykwalifikowany specjalista musi znać przynajmniej język angielski na poziomie konwersacyjnym- bez tej wiedzy po prostu niemożliwe jest nie tylko prowadzenie rozmowy z klientem zagranicznym, ale nawet czytanie specjalistycznej literatury, która poprawi umiejętności, pomoże prowadzić udane negocjacje czy korespondencję biznesową. A bizneswoman czy wysokiej klasy dżentelmen musi doskonale znać język angielski, bo to właściwie decyduje o ich karierze i dalszych sukcesach nie tylko na rynku krajowym, ale i międzynarodowym. Dlatego jednym z głównych wymagań na wszystkich wakatach jest znajomość języka angielskiego, przynajmniej na poziomie podstawowym- dyrektorzy biznesu dbają nie tylko o rozwój własny, ale także o kształtowanie przyszłych wysoko wykwalifikowanych liderów. Pomyślcie o sobie. Korepetytor języka angielskiego, którego znajdziecie na naszej stronie internetowej, nie będzie was dużo kosztował, ale da wam wyjątkową możliwość osiągnięcia nieznanych dotąd szczytów kariery właśnie dzięki znajomości języka obcego.

Nauka za granicą i możliwości wyjazdów

Nigdy nie wiesz, jakie umiejętności i zdolności mogą ci się przydać jutro, więc znajomość jednego lub kilku języków obcych nigdy nie zaszkodzi, szczególnie w edukacji, biznesie i karierze. Po pierwsze, znajomość dodatkowego języka może być przydatna, jeśli wyjeżdżacie za granicę na studia. Studia za granicą mogą radykalnie zmienić wasze życie, otwierając zupełnie nowe możliwości nie tylko w karierze, ale także w życiu osobistym. Przed aplikacją warto jednak wspomnieć, że zarządzający zagranicznymi uczelniami najchętniej reagują na formularze zgłoszeniowe tych studentów, którzy mówią po angielsku i / lub w języku kraju studiów. Dodatkowo znajomość języka obcego na poziomie konwersacyjnym jest konieczna w przypadku migracji - przeprowadzki do innego kraju na stałe. Bez tego udana rozmowa w konsulacie może spowodować duże trudności, a adaptacja w nowym społeczeństwie może być całkowicie nieskuteczna.

Możliwość trenowania swojej pamięci

Nauka języka obcego może być świetnym narzędziem treningowym na polepszenie pamięci- zapamiętywanie nowych słów, wierszy i wyrażeń to świetny sposób na trenowanie komórek mózgowych. To znacznie zwiększa aktywność mózgu, co nie tylko poprawia ogólną pamięć, ale także zwiększa ostrość umysłu i inteligencję.

Podróże bez przeszkód w komunikacji

Wszyscy wiedzą, że prawie w każdym zakątku współczesnego świata zrozumieją was, jeśli będziesz mówić po angielsku. Dodatkowo w ponad połowie krajów można swobodnie porozumiewać się w języku hiszpańskim lub francuskim. Dlatego nauka języków obcych to wyjątkowa możliwość do swobodnego, wygodnego i pewnego podróżowania po świecie, bez obawy, że zostaniecie źle zrozumiani- zawsze możecie zapytać o drogę, dowiedzieć się, gdzie można zjeść pyszną przekąskę i poznać fascynującą historię wielu zabytków. 

Poszerzenie możliwości do rozmów

Dziś, w dobie nowoczesnych technologii, Internet jest niemal w każdym miejscu na kuli ziemskiej, co pozwala na błyskawiczne pokonywanie granic państwowych, a także komunikację z ludźmi z różnych krajów i kontynentów. Jednak do takiej komunikacji jest tylko jeden wymóg- znajomość przynajmniej jednego języka obcego. I dlatego dzięki tej możliwości można płynnie i swobodnie rozmawiać oraz utrzymywać kontakty z mieszkańcami innych krajów. W tym właśnie tkwi sens nauki języków obcych. 

Swobodny dostęp do jakiekolwiek informacji 

Języki obce nie tylko pomagają poszerzać horyzonty komunikacji, ale są także kluczem otwierającym drzwi do nieograniczonej wiedzy. Pomyślcie, ile tracicie oglądając dubbingowane filmy, czytając fascynujące książki lub specjalistyczną literaturę w tłumaczeniach i zupełnie nie rozumiejąc, o czym śpiewają wykonawcy w ulubionych piosenkach. Ponadto często nie macie możliwości uzyskania pełnego przeglądu interesujących was kwestii. Jednak wszystkiego tego można łatwo uniknąć, jeśli zaczniecie uczyć się przynajmniej języka angielskiego- ponieważ w tej chwili jest on najbardziej rozpowszechniony na całym świecie.

Autor: 
Tłumaczenie: Milena Baran
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
7 + 3 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.