Na Światowym Festiwalu Młodzieży i Studentów odbędzie się rosyjsko - włoski parlament młodzieży

W dniach od 14 do 17 września odbyło się w Moskwie IV Rosyjsko - Włoskie Forum Młodzieży. Głównym celem spotkania było zapoznanie się z metodami pracy organizacji młodzieżowych w Rosji i Włoszech, wymiana doświadczeń, omówienie aktualnych zagadnień i problemów młodzieży włoskiej i rosyjskiej, zapoznanie się z kulturą i obyczajami obu państw, a także wspieranie młodzieżowych organizacji włoskich, skoncentrowanych na konstruktywnej i treściwej współpracy z Rosją. Uroczysta ceremonia otwarcia odbyła się w Moskiewskim Państwowym Instytucie Stosunków Międzynarodowych, gdzie do uczestników słowa powitania skierowali przewodniczący Komitetu kultury fizycznej, sportu i spraw młodzieży - Dmitry Swishew i przewodniczący Rady Narodowej Grigorij Petushkow.

 

"Współpraca między Federacją Rosyjską a Republiką Włoską w sferze polityki na rzecz młodzieży trwa od 1994 roku. Młodzież Włoch bierze udział w pracach na licznych płaszczyznach związanych z młodzieżą, organizowanych przez rosyjską Krajową Radę. W niedalekiej przyszłości , w 2017 roku wszystkich nas czeka największe wydarzenie w życiu młodzieży całego świata – Światowy Festiwal Młodzieży i Studentów, który zorganizuje nasz kraj [Rosja] w Soczi. Oczywiście zapraszamy dzisiejszych uczestników Forum do zgłoszenia się i zaprezentowania swojego kraju” - podkreśla Grigori Petuszkow.

 

„Szczerze życzę wszystkim uczestnikom owocnych rozmów, wyważonych ocen i konkretnych propozycji, nowych spotkań i powodzenia w praktycznych działaniach” - zwrócił się w słowach pożegnania do przybyłych Dmityj Swiszciew.

 

„Myślę, że na przyszłość ważne jest budowanie relacji między naszymi dwoma krajami przez współczesne młode pokolenie. Te znajomości i kontakty, które uczestnicy nawiązują podczas Forum, pomogą rozwinąć i wzmocnić dialog między Rosją i Włochami w przyszłości” - zauważył doradca zastępcy dyrektora Departamentu polityki państwowej w zakresie wychowania dzieci i młodzieży Ministerstwa Edukacji i Nauki Federacji Rosyjskiej Iwan Tarakanov.

 

W ramach programu odbyły się wykłady, seminaria, prognozująca sesja „Planowanie współpracy młodzieży Rosji i Włoch” w następujących obszarach: wymiany studenckiej, społecznych projektów, wolontariatu, nauce, sporcie, twórczości, rozwiązywaniu problemu bezrobocia. Ponadto zaprezentowano wydarzenie - Światowy Festiwal Młodzieży i Studentów 2017 roku i zachęcano do wzięcia w nim udziału.

 

Uczestnikami wydarzenia byli przedstawiciele młodzieżowych i studenckich organizacji Rosji i Włoch w wieku od 18 do 35 lat, wśród nich młodzi parlamentarzyści oraz członkowie parlamentów młodzieży, przedstawiciele dyplomacji publicznej i międzynarodowej współpracy młodzieży, delegaci klubów młodzieżowych (po 20 reprezentantów z kraju).

 

„Najważniejszą rzeczą podczas tych spotkań są nowe kontakty i znajomości, które potem mogą przełożyć się na wspólne projekty. To miłe, że dla Krajowej Rady , jak i dla Federacji Rosyjskiej w całości, stosunki z Włochami grają ważną rolę”, - powiedziała Irina Osipova, uczestniczka forum.

 

„Forum stworzyło niepowtarzalną okazję do opracowania realnych projektów. Szczególnie udało nam się wypracować ideę zorganizowania rosyjsko-włoskiego młodzieżowego parlamentu podczas Światowego Festiwalu Młodzieży i Studentów, który odbędzie się w Soczi w 2017 roku”- swoimi wrażeniami podzielił się przedstawiciel delegacji włoskiej Raffaello Loreto.

 

Forum zorganizowane zostało przez "Krajową Radę młodzieżowych i dziecięcych związków Rosji" oraz Narodowe Forum Młodzieży Włoch (Forum Nazionale Giovani). Impreza została wsparta przez Ministerstwo Edukacji i Nauki Federacji Rosyjskiej i Federalną Agencję do Spraw Młodzieży.

Autor: Сергей Владимиров

Tłumaczyła: Anna Antoszczyszyn

Źródło: http://www.kremlinrus.ru/news

 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
2 + 6 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.