Uniwersytet Nova de Lisboa na liście 50 najlepszych na świecie

Uniwersytet Nova de Lisboa, będący jedyną instytucją portugalską na liście, wspiął się o 4 miejsca w rankingu QS Top 50, który klasyfikuje 50 najlepszych uniwersytetów na świecie ze stażem mniejszym niż 50 lat – ogłoszono w ten wtorek.

Nova znajduje się na 41. pozycji, co w stosunku do roku poprzedniego jest przeskokiem z miejsca 45., natomiast w stosunku do roku 2014 spadł z pozycji 36.

To czwarty rok z rzędu, w którym uniwersytet pojawia się na liście stworzonej przez QS University Rankings, obierający jako swoje kryteria liczbę cytowań w publikacjach naukowych, relacje między profesorami a uczniami, czy liczbę zagranicznych studentów i doktorantów.

Nova staje się liderem na poziomie narodowym w internacjonalizacji kadry akademickiej oraz studentów, utrzymywaniu dobrych relacji na płaszczyźnie profesor-student i dbaniu o reputację swoich pracowników.

António Rendas, rektor Uniwersytetu Nova de Lisboa, podkreśla „wzrastające możliwości (instytucji) w zakresie prowadzenia odkrywczych badań, umożliwianiu edukacji na poziomie międzynarodowym oraz zrozumieniu potrzeb społeczności akademickiej".

Tłumaczenie: Sylwia Budzyńska

Źródło: https://www.publico.pt/sociedade/noticia/universidade-nova-de-lisboa-sobe-em-lista-das-50-melhores-do-mundo-1744705

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 17 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.