10 lat Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów

Choć formalne początki SKAP przypadają na rok 2005, to dopiero w następnym roku studenci pokazali swój pełen potencjał i odnieśli pierwszy sukces na międzynarodowych zawodach. Koło ostatnio obchodziło 10-lecie działalności.

SKAP może pochwalić się licznymi sukcesami zdobytymi przez 10 lat działalności. Co roku reprezentuje Politechnikę Warszawską na międzynarodowych zawodach Shell Eco-marathon, gdzie regularnie staje na podium. Projekty Kropelka 1.0, Kropelka 2.0 i PAKS zdobyły też nagrody na Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków w latach 2012 i 2016.

Obchody z okazji 10-lecia Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów odbyły się 22 grudnia 2016 roku w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej. - To było niezwykle ciekawe spotkać się z osobami, których praca, zdeterminowanie i pasja sprawiały, że nasza organizacja sprawnie działa już od 10 lat - podkreśla Katarzyna Zawadzka, Sekretarz SKAP.

W wydarzeniu wzięli udział: były i obecny dziekan Wydziału MEiL, profesorowie i pracownicy PW, przedstawiciele firm współpracujących ze SKAP i, przede wszystkim, obecni i byli członkowie Koła.

10 lat działalności Koła podsumował Piotr Niedziółka. Wojciech Owczarek, jeden z członków zespołu z 2006 roku, opowiedział o początkach działalności, pierwszych inspiracjach i występach w zawodach. Podsumowaniem było wystąpienie prof. PW Janusza Piechny, opiekuna SKAP. - Profesor Piechna to wielki autorytet w dziedzinie aerodynamiki pojazdów - mówi Piotr Niedziółka, prezes SKAP. - Konsultujemy z nim każdy nasz projekt i zawsze możemy liczyć na trafne uwagi spostrzeżenia.

Wszystkie poczynania SKAP można śledzić na ich stronie internetowej oraz na Facebooku.

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
11 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.