Najczęściej Komentowane

Presja sukcesu a depresja (1)
Wiele od siebie wymagasz i najczęściej do tego dodatkowo pracujesz: dla wielu studentów to obciążające. Nierzadko stawianie sobie nadmiernych wymagań prowadzi do depresji. Opowiada dotknięta tą chorbą.
Przez 8 lat zamiast w szkole, uczył się w domu. Teraz wyjedzie na studia do Manchesteru (1)
18-latek z Barcelony, Leonel Virosta zdecydował się na edukację domową, którą nadzorowała jego matka. Dzięki swoim sukcesom w nauce nastolatek otrzymał prestiżowe stypendium British Council
Jaka jest najlepsza godzina na sprawdzian? (1)
Dzieci i młodzież mają różne rytmy snu. Dlatego też trudno jest określić najlepszy czas na sprawdzian. Badacze mają różne propozycje.
Kto pije piwo, rzadziej przerywa studia (1)
Badacze odkryli związek między spożywaniem alkoholu a pomyślnym ukończeniem studiów. Ale alkohol we krwi nie jest aż tak decydujący. W Niemczech około jedna trzecia studentów rzuca studia przedwcześnie.
Oprogramowanie do wykrywania plagiatów już w krótce na uczelniach Bośni i Hercegowiny (1)
Jak twierdzą pracownicy uniwersyteccy, praktykowane od najmłodszych lat kopiowanie, prawdopodobnie dobiegnie końca za sprawą specjalnego oprogramowania.
27% studentów medycyny cierpi na depresję (1)
Chociaż lekarze są specjalistami od zdrowia, borykają się ze znacznie wyższym poziomem depresji, niż przeciętny człowiek. Według nowych badań, zwiększone ryzyko depresji u przyszłych medyków występuje zanim staną się lekarzami,
JAKIE WYBRAĆ STUDIA? ZGODNE Z PREDYSPOZYCJAMI (1)
Czerwiec to dla maturzystów ostatni moment, na podjęcie ostatecznej decyzji, jakie wybrać studia. A dla ich młodszych kolegów idealny czas, żeby zacząć się do tego wyboru przymierzać.
Podobnie jak angielski i TOEFL, arabski będzie miał swój międzynarodowy certyfikat (0)
Instytut Świata Arabskiego (Instytut du monde arabe) pragnie, aby piąty najczęściej używany język na świecie mógł być nauczany przez władze publiczne i świeckie.
ORGANIZACJA RACUS WZIĘŁA UDZIAŁ W MIĘDZYNARODOWEJ TRASIE EDUKACYJNEJ EXPO W INDIACH (0)
Od 02 do 08 kwietnia 2019 r. Organizacja RACUS wzięła udział w międzynarodowej trasie edukacyjnej expo w Indiach w największych miastach kraju: Trivandrum, Kottayam, Kochi, Coimbatore i Calicut. W Indiach zakończył się niedawno rok szkolny,
Serbia pełnoprawnym członkiem programu 'Erasmus +' (0)
W ubiegły wtorek w Brukseli Komisja Europejska i Serbia podpisały porozumienie o pełnoprawnym członkostwie tego kraju w programie „Erasmus +”.
Wykładowca zwolniony z krakowskiego uniwersytetu. Wcześniej udowodniono mu plagiat (0)
Dr hab. Jarosław Szymanek został zwolniony z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie po tym, jak udowodniono mu splagiatowanie pracy magisterskiej studentki - informuje portal OKO.press. Szymanek jest pracownikiem Biura Analiz Sejmowych.
Polka ma szansę wygrać Nauczycielskiego Nobla (0)
Nauczycielski Nobel to międzynarodowy konkurs, przyznawany od czterech lat przez Fundację Varkey’a, w którym nagroda pieniężna wynosi milion dolarów. W tym roku nominowana została nauczycielka języka angielskiego Magdalena Dygała z ZSO nr 7 w Radomiu
Wyraz „dzban” Młodzieżowym Słowem Roku 2018 (0)
W plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2018 niekwestionowanym zwycięzcą został „dzban”. Wyraz ten pojawił się niemal w co trzecim zgłoszeniu. Konkurs zorganizowało Wydawnictwo Naukowe PWN.
Odwiedzenie Korei jest moim priorytetem (0)
Moja rozmówczyni to osoba pełna samozaparcia do działania, lubiąca być nietuzinkową i oryginalną na swój sposób kobietą. Poznajcie Jagodę Bardian, studentkę pierwszego roku filologi koreańskiej, która pasjonuje się kulturą dalekiego wschodu.
Human brzmi dumnie (0)
Z 17-letnią Anią, licealistką z klasy drugiej o profilu humanistycznym miałam okazję porozmawiać o specyfice tego kierunku i perspektywach stojących przed humanistą niekoniecznie za ladą w McDonald's.
XI Debata Akademicka - Nowoczesny patriotyzm (0)
„Patriotyzm” - gorący temat polityczny, nie tylko dlatego, że jesteśmy w trakcie kampanii wyborczej, ale dlatego, że 100 lat polskiej niepodległości skłania nas do refleksji o genezie i ewolucji tego pojęcia. Tym razem Debata Akademicka odbyła się
Szkolenie - Tłumacz/adwokat społeczny – asystent osoby z ASD (0)
Biuro ds. Studentów z Niepełnosprawnościami UAM wraz z Fundacją Aktywnych FURIA zapraszają studentów na jednodniowy warsztat szkoleniowy przygotowujący do pełnienia funkcji asystenta studenta z ASD
Protest IEiAK UAM w Poznaniu w sprawie odmowy prawa do istnienia dyscypliny naukowej antropologia (0)
Protest Rady Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w sprawie odmowy prawa do istnienia dyscypliny naukowej ANTROPOLOGIA, ETNOLOGIA
Mamy nadzieję, że tu wrócą! (0)
„Spacer po UAM” zainaugurował w piątek 19 października projekt pod hasłem „UAM dla najlepszych z najlepszych”.
Dlaczego tak ważna jest nauka języków obcych? (0)
Nauka języków obcych ma wiele zalet. Badania dowodzą, że na przykład starsi ludzie mówiący wieloma językami rzadziej wykazują objawy demencji starczej.

Strony