Najczęściej Komentowane

Wydział Prawa UW również przeciwko Dudzie i PiS. (257)
Działania Andrzeja Dudy oraz polityków PiS spotykają się z coraz większą krytyką ze strony prawników. Po podjętej dwa tygodnie temu uchwale Rady Wydziału Prawa UJ, w której wykładowcy prezydenckiej Alma Mater
JAKIE WYBRAĆ STUDIA? ZGODNE Z PREDYSPOZYCJAMI (45)
Czerwiec to dla maturzystów ostatni moment, na podjęcie ostatecznej decyzji, jakie wybrać studia. A dla ich młodszych kolegów idealny czas, żeby zacząć się do tego wyboru przymierzać.
Rada dla studentów: jak robić notatki, które naprawdę się przydadzą (27)
Robienie notatek to jedna z tych umiejętności, której rzadko się naucza. Nauczyciele i profesorowie dochodzą do wniosku, że studenci albo naturalnie posiadają zdolność robienia notatek albo ktoś ich już tego nauczył.
Siadamy z uczniami do lekcji (26)
Sznanowni Państwo, zamknięcie szkół utrudnia dzieciom przyswajanie wiedzy. Trudno im nieraz samodzielnie zrozumieć materiał, odrobić zadanie domowe, wykonać projekt. Rodzice często nie mają tyle czasu, ani też nieraz potrzebnych umiejętności, aby słu
Tuning przynęt czyli... poprawić fabrykę (26)
Wszystko można poprawić---mawiał mój majster od nauki zawodu,był niekwestionowanym mistrzem w sieganiu po niekonwencjonalne pomysły gdy "życie "postawiało go czasem pod ścianą,kiedyś gdy przy zbijaniu mebli u klienta zabrakło mu trzech kołków powbija
Zespół z Mechanicznego ze złotem na targach wynalazczości w Brukseli (25)
Prof. Piotr Dudziński wspólnie z Gustawem Sierzputowskim i Adamem Koniecznym z Katedry Inżynierii Maszyn Roboczych i Pojazdów Przemysłowych Wydziału Mechanicznego PWr zdobyli złoty medal na targach wynalazczości w Brukseli.
Studia w USA (23)
Uczelnie wyższe w USA oferują pomoc finansową, która pokrywa koszty studiowania. Niektóre uniwersytety przyjmują wszystkich zakwalifikowanych kandydatów bez względu na ich sytuację materialną (need blind admission Policy).
Co robić jesienią, żeby nie nudzić się jak mops? (22)
Jesień ma swoich wiernych fanów, którzy czekają na nią z niecierpliwością. W szafie mają mnóstwo swetrów, przy sobie koce, a w szafce w kuchni kakao. Kiedy nadchodzi jesień, otaczają się świeczkami zapachowymi, zajadają zupy krem z dyni, wieczorami
Influencerzy wkraczają na uniwersytet (19)
Uniwersytet Autonomiczny w Madrycie otwiera pierwszy kurs uniwersytecki ukierunkowany na bycie wpływowym w sieci, kierowany przez Ágathe Ruiz de la Prada.
Nietypowe studia w Marsylii (18)
Na tej uczelni studenci uczęszczają przez rok na zajęcia z socjologii, filozofii, neuronauki lub chemii. Zapewnienie im wszechstronnego wykształcenia to prawdziwe wyzwanie dla kadry tego wychodzącego powoli z cienia, transdyscyplinarnego kierunku.
Prawdopodobnie źle się uczysz. Oto 6 funkcjonalnych porad, które zaoszczędzą ci czas (18)
Zakreślanie, podkreślanie i czytanie tekstu po raz setny z rzędu nie działa! Studenci tracą mnóstwo cennego czasu, korzystając ze sposobów uczenia się, które nawet nie są tak efektywne, jak mogłoby się wydawać.
Studia prawnicze a rzeczywistość (17)
Jedną z najważniejszych rzeczy, jakiej młody człowiek może nauczyć się na studiach prawniczych jest weryfikacja upiornych plotek i nie poddawanie się zbiorowej panice.
Częste błędy przy nauce języka (17)
Czasem usiłujemy nauczyć się języka przez lata, ale w żaden sposób nie może nam wyjść. Co robimy nie tak? I jak rozwiązać ten problem?
Ustawowe kryteria czynszu: W Paryżu płacimy średnio 910 euro. (17)
Strona internetowa PAP sprawdziła jaki stawki są w stanie zapłacić najmujący poszukujący lokum i okazuje się, że są na skraju swoich możliwości finansowych.
„Rozstrzyganie sporów na gruncie prawa międzynarodowego publicznego" (17)
Studenckie Koło Naukowe Prawników Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. „Rozstrzyganie sporów na gruncie prawa międzynarodowego publicznego”
Francja: od początku epidemii ponad połowa młodych rozważała przerwanie studiów (16)
Od początku kryzysu związanego z COVID-19 ankietowani studenci czują się porzuceni.
Erasmus+ (16)
Jak pokazują rezultaty dwóch niezależnych badań opublikowanych przez Unię Europejską, uczniowie szkół wyższych biorący udział w programie wymiany studenckiej w ramach "Erasmusa+" przyznają się do silniejszego poczucia przynależności do UE.
Który schemat snu najlepiej pasuje do twoich studiów? (16)
Który schemat snu najlepiej pasuje do twoich studiów?
Dlaczego tak ważna jest nauka języków obcych? (15)
Nauka języków obcych ma wiele zalet. Badania dowodzą, że na przykład starsi ludzie mówiący wieloma językami rzadziej wykazują objawy demencji starczej.
27% studentów medycyny cierpi na depresję (15)
Chociaż lekarze są specjalistami od zdrowia, borykają się ze znacznie wyższym poziomem depresji, niż przeciętny człowiek. Według nowych badań, zwiększone ryzyko depresji u przyszłych medyków występuje zanim staną się lekarzami,

Strony