Najczęściej Komentowane

Wydział Prawa UW również przeciwko Dudzie i PiS. (50)
Działania Andrzeja Dudy oraz polityków PiS spotykają się z coraz większą krytyką ze strony prawników. Po podjętej dwa tygodnie temu uchwale Rady Wydziału Prawa UJ, w której wykładowcy prezydenckiej Alma Mater
Studia w USA (5)
Uczelnie wyższe w USA oferują pomoc finansową, która pokrywa koszty studiowania. Niektóre uniwersytety przyjmują wszystkich zakwalifikowanych kandydatów bez względu na ich sytuację materialną (need blind admission Policy).
Zespół z Mechanicznego ze złotem na targach wynalazczości w Brukseli (3)
Prof. Piotr Dudziński wspólnie z Gustawem Sierzputowskim i Adamem Koniecznym z Katedry Inżynierii Maszyn Roboczych i Pojazdów Przemysłowych Wydziału Mechanicznego PWr zdobyli złoty medal na targach wynalazczości w Brukseli.
Presja sukcesu a depresja (2)
Wiele od siebie wymagasz i najczęściej do tego dodatkowo pracujesz: dla wielu studentów to obciążające. Nierzadko stawianie sobie nadmiernych wymagań prowadzi do depresji. Opowiada dotknięta tą chorbą.
Dlaczego tak ważna jest nauka języków obcych? (1)
Nauka języków obcych ma wiele zalet. Badania dowodzą, że na przykład starsi ludzie mówiący wieloma językami rzadziej wykazują objawy demencji starczej.
Pokolenie YOLO idzie na studia. Cyrki przy rekrutacji są lepsze niż polskie kabarety (1)
Młodzi-dorośli już za chwilę będą przyszłością narodu. Studenci od zawsze byli specyficzną grupą społeczną. Trochę szanowani i popierani, trochę pogardzani,
Przez 8 lat zamiast w szkole, uczył się w domu. Teraz wyjedzie na studia do Manchesteru (1)
18-latek z Barcelony, Leonel Virosta zdecydował się na edukację domową, którą nadzorowała jego matka. Dzięki swoim sukcesom w nauce nastolatek otrzymał prestiżowe stypendium British Council
Jaka jest najlepsza godzina na sprawdzian? (1)
Dzieci i młodzież mają różne rytmy snu. Dlatego też trudno jest określić najlepszy czas na sprawdzian. Badacze mają różne propozycje.
Kto pije piwo, rzadziej przerywa studia (1)
Badacze odkryli związek między spożywaniem alkoholu a pomyślnym ukończeniem studiów. Ale alkohol we krwi nie jest aż tak decydujący. W Niemczech około jedna trzecia studentów rzuca studia przedwcześnie.
Oprogramowanie do wykrywania plagiatów już w krótce na uczelniach Bośni i Hercegowiny (1)
Jak twierdzą pracownicy uniwersyteccy, praktykowane od najmłodszych lat kopiowanie, prawdopodobnie dobiegnie końca za sprawą specjalnego oprogramowania.
Student PWr wśród mistrzów kierownicy (1)
Damian Lempart, student Wydziału Techniczno-Inżynieryjnego PWr, odebrał puchar za zdobycie tytułu wicemistrza Polski w wyścigach samochodowych w klasie D4-2000 w sezonie 2016. Nagrodę wręczono podczas uroczystej gali Polskiego Związku Motorowego,
27% studentów medycyny cierpi na depresję (1)
Chociaż lekarze są specjalistami od zdrowia, borykają się ze znacznie wyższym poziomem depresji, niż przeciętny człowiek. Według nowych badań, zwiększone ryzyko depresji u przyszłych medyków występuje zanim staną się lekarzami,
JAKIE WYBRAĆ STUDIA? ZGODNE Z PREDYSPOZYCJAMI (1)
Czerwiec to dla maturzystów ostatni moment, na podjęcie ostatecznej decyzji, jakie wybrać studia. A dla ich młodszych kolegów idealny czas, żeby zacząć się do tego wyboru przymierzać.
Bezrobocie w dół, ale studenci myślą o emigracji (1)
Sytuacja na rynku pracy systematycznie się poprawia, co nie zmienia faktu, że połowa polskich studentów
Triumf naukowego kontrolizmu (0)
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego obostrzyło zasady kontaktowania się naukowców z zagranicznymi kolegami
Częste błędy przy nauce języka (0)
Czasem usiłujemy nauczyć się języka przez lata, ale w żaden sposób nie może nam wyjść. Co robimy nie tak? I jak rozwiązać ten problem?
Jak wyłączyć się na urlopie i jak nauczyć się odpoczywać, radzi psycholog (0)
Ten, kto na urlopie nie potrafi się wyłączyć i zrelaksować, ma kłopoty. Nie tylko spadnie wydajność jego pracy, ale wzrośnie też prawdopodobieństwo, że będzie bardziej narażony na stres i wypalenie. Jednak wielu z nas wciąż nie może całkowicie oderwa
Co Chinka myśli o języku francuskim (0)
Dlaczego bronię języka francuskiego, gdy znam go dość krótko i nawet nie jestem francuską obywatelką?
Brexit uderzy w języki obce w szkołach (0)
Według British Council Wielką Brytanię czekają problemy po Brexicie, gdyż niewystarczająca ilość brytyjskich dzieci uczy się języków obcych, a te pochodzące z biedniejszych rodzin mają jeszcze mniejsze szanse.
Ustawowe kryteria czynszu: W Paryżu płacimy średnio 910 euro. (0)
Strona internetowa PAP sprawdziła jaki stawki są w stanie zapłacić najmujący poszukujący lokum i okazuje się, że są na skraju swoich możliwości finansowych.

Strony