Język hiszpański na świecie

Instytut Cervantesa co roku publikuje raport przedstawiający najważniejsze dane na temat ewolucji języka hiszpańskiego na świecie. Chciałbyś poznać ciekawostki na ten temat pochodzące z roku 2020? Czytaj dalej!

Dla około 489 milionów ludzi hiszpański jest językiem ojczysty

Hiszpański jest jednym z najczęściej używanych języków świata. Czyni go to drugim najpopularniejszym pod tym względem językiem świata zaraz po mandaryńskim. To jakieś 7,5% populacji świata! Co więcej, zakłada się, że ilość hiszpańskojęzycznej ludności jeszcze się zwiększy w czasie następnego pięćdziesięciolecia. Bez wątpienia nauka hiszpańskiego pozwoli ci więc komunikować się z resztą świata.

Ponad 22 miliony uczniów uczy się hiszpańskiego jako języka obcego

Konkretnie to na całym świecie w roku 2020 22.329.275 osób uczęszczało na lekcje języka hiszpańskiego. Tak mówią oficjalne dane z łącznie 110 krajów, ale ponieważ nie uwzględniają one ludzi korzystających z usług prywatnych firm ani samouków, dalekie są od odzwierciedlenia faktycznego stanu rzeczy. Biorąc pod uwagę to wszystko zakłada się, że faktyczna liczba uczniów może przewyższać tę oficjalną o pięć milionów.

Hiszpański to jeden z najczęściej nauczanych języków obcych

Hispania, escuela de español bardzo poważnie traktujemy nauczanie języka hiszpańskiego i wciąż pojawiają się nowi uczniowie decydujący się spędzić trochę czasu w naszej walenckiej szkole doskonaląc swój hiszpański lub uczyć się online za pośrednictwem Comunidad Hispania. Nauczyciele z Equipo Hispania to świetni eksperci w swoim fachu i twórcy naszej własnej metody nauczania - Método Hispania.

Hiszpański to drugi najważniejszy język w dziedzinie światowej turystyki językowej

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się udać do jakiegoś hispanojęzycznego kraju, by poprawić swoje umiejętności językowe. Potwierdzono, że na taką podróż zdecydowało się dotąd 285.000 uczniów. Wiesz, że w ubiegłym roku Hispania, escuela de español naliczyła 3.000 uczniów, którzy w ramach programu Experiencia Hispania przyjechali do Hiszpanii uczyć się języka?

Jeśli i ty chciałbyś skorzystać z dobrodziejstw tego programu i nauczyć się hiszpańskiego w jakiejkolwiek części świata, nie wahaj się skontaktować z Hispania, escuela de español. Dobrze wykorzystaj swój czas, opanuj nowy język i dołącz do Comunidad Hispana! Czekamy na ciebie!

 

Autor: 
Chelo Caballero, tłum. Hanna Szargot

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
13 + 5 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.