Komunikat o błędzie

Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /var/www/vhosts/e-magnes.pl/e-magnes.pl/studia.e-magnes.pl/includes/file.phar.inc).
Instytut Cervantesa co roku publikuje raport przedstawiający najważniejsze dane na temat ewolucji języka hiszpańskiego na świecie. Chciałbyś poznać ciekawostki na ten temat pochodzące z roku 2020? Czytaj dalej!
Nowy rok szkolny tuż tuż, ale jak na razie mało o nim wiemy. Nikt nie jest całkowicie pewny, jak rok szkolny będzie wyglądał. Z pewnością czeka nas balansowanie pomiędzy dwoma fundamentami rozwiniętego, nowoczesnego społeczeństwa – edukacją i zdrowie
Mówią, że dzieci najlepiej uczą się języków. Ale to nie znaczy, że dorośli powinni się poddać. Poprosiliśmy niektórych z poliglotów z ,,TED Open Translation Project’’ o podzielenie się swoimi sekretami dotyczącymi opanowania języka obcego.
Czasem usiłujemy nauczyć się języka przez lata, ale w żaden sposób nie może nam wyjść. Co robimy nie tak? I jak rozwiązać ten problem?
Dlaczego bronię języka francuskiego, gdy znam go dość krótko i nawet nie jestem francuską obywatelką?
Według British Council Wielką Brytanię czekają problemy po Brexicie, gdyż niewystarczająca ilość brytyjskich dzieci uczy się języków obcych, a te pochodzące z biedniejszych rodzin mają jeszcze mniejsze szanse.
Sposób na naukę języka
Instytut Świata Arabskiego (Instytut du monde arabe) pragnie, aby piąty najczęściej używany język na świecie mógł być nauczany przez władze publiczne i świeckie.
Nauka języków obcych ma wiele zalet. Badania dowodzą, że na przykład starsi ludzie mówiący wieloma językami rzadziej wykazują objawy demencji starczej.
Jest wiele wymówek, aby nie podjąć się nauki języka obcego, zwłaszcza jako osoba dorosła. Wielu z nas tkwi w przeświadczeniu, że dzieciom poniżej siódmego roku życia najłatwiej jest przyswoić nowy język.

Strony