Na gruncie prawa podatkowego i prawa cywilnego należy odróżnić instytucję przedstawiciela podatkowego ustanawianego przez podmiot prowadzący działalność gospodarczą od pełnomocnictwa.
Instytut Cervantesa co roku publikuje raport przedstawiający najważniejsze dane na temat ewolucji języka hiszpańskiego na świecie. Chciałbyś poznać ciekawostki na ten temat pochodzące z roku 2020? Czytaj dalej!
W artykule zostaną przedstawione przepisy z części Kodeksu Pracy z rozdziału II – umowa o pracę oddział II rozwiązanie umowy o pracę oraz część przepisów 0ddziału III rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem.
Od początku kryzysu związanego z COVID-19 ankietowani studenci czują się porzuceni.
Na tej uczelni studenci uczęszczają przez rok na zajęcia z socjologii, filozofii, neuronauki lub chemii. Zapewnienie im wszechstronnego wykształcenia to prawdziwe wyzwanie dla kadry tego wychodzącego powoli z cienia, transdyscyplinarnego kierunku.
Pedagodzy w Norwegii zdają sobie sprawę z powagi problemów psychicznych dzisiejszej młodzieży i dzieci. Oni chcą dla swoich podopiecznych, jak najlepiej, tak jak rodzice. Trudno jednak jest im ocenić, jak poważne problemy mają uczniowie, wykazując...
Dla pokoleń bułgarskich studentów jest to dzień pełen euforii – studenckie święto 8 grudnia, które trawa od dekady.
Katarskie narodowe linie lotnicze Qatar Airways zaoferowały studentom nowe rozwiązania, które powinny przynieść im sporo znaczących korzyści w czasie edukacji.
Każdy z nas ma własną definicję etyki, pamiętajmy jednak, że etyczne zachowanie dotyczy nie tylko nauczycieli, policjantów czy polityków, ale każdego człowieka. Dziś jednak przyjrzymy się etyce w zawodzie nauczyciela.
Nowy rok szkolny tuż tuż, ale jak na razie mało o nim wiemy. Nikt nie jest całkowicie pewny, jak rok szkolny będzie wyglądał. Z pewnością czeka nas balansowanie pomiędzy dwoma fundamentami rozwiniętego, nowoczesnego społeczeństwa – edukacją i zdrowie

Strony