Na tej uczelni studenci uczęszczają przez rok na zajęcia z socjologii, filozofii, neuronauki lub chemii. Zapewnienie im wszechstronnego wykształcenia to prawdziwe wyzwanie dla kadry tego wychodzącego powoli z cienia, transdyscyplinarnego kierunku.
Pedagodzy w Norwegii zdają sobie sprawę z powagi problemów psychicznych dzisiejszej młodzieży i dzieci. Oni chcą dla swoich podopiecznych, jak najlepiej, tak jak rodzice. Trudno jednak jest im ocenić, jak poważne problemy mają uczniowie, wykazując...
Dla pokoleń bułgarskich studentów jest to dzień pełen euforii – studenckie święto 8 grudnia, które trawa od dekady.
Katarskie narodowe linie lotnicze Qatar Airways zaoferowały studentom nowe rozwiązania, które powinny przynieść im sporo znaczących korzyści w czasie edukacji.
Każdy z nas ma własną definicję etyki, pamiętajmy jednak, że etyczne zachowanie dotyczy nie tylko nauczycieli, policjantów czy polityków, ale każdego człowieka. Dziś jednak przyjrzymy się etyce w zawodzie nauczyciela.
Nowy rok szkolny tuż tuż, ale jak na razie mało o nim wiemy. Nikt nie jest całkowicie pewny, jak rok szkolny będzie wyglądał. Z pewnością czeka nas balansowanie pomiędzy dwoma fundamentami rozwiniętego, nowoczesnego społeczeństwa – edukacją i zdrowie
Wybór kierunku studiów to jedna z ważniejszych decyzji w życiu, jednak jak się okazuje, ważny jest też dobór odpowiedniego trybu nauki, który pomoże w pełni realizować się studentowi i godzić wszystkie obowiązki i zainteresowania.
Fizyk, laureat Nagrody Nobla z niewyczerpaną ciekawością, który prostymi słowami potrafił wyjaśnić niezwykle złożone pojęcia dysponując niezawodną techniką przyswajania nowych treści.
Aby opanować dowolny język i zrozumieć wszystkie jego subtelności, musisz poświęcić dużo czasu i wysiłku. Czy ta gra jest warta świeczki? Co może dać nam znajomość innego języka obcego?
Amerykański Instytut Służby Zagranicznej wyznaczył, które języki będą łatwiejsze dla rodzimych użytkowników języka angielskiego, które będą trudniejsze, a które najtrudniejsze. Efekty zostały rozdzielone na cztery odpowiednie kategorie.

Strony